Hokej

Ztráta pro Flyers. Jedna z hvězd si zřejmě do konce sezony nezahraje

Ztráta pro Flyers. Jedna z hvězd si zřejmě do konce sezony nezahraje
Sean Couturier v dresu Philadelphie

Útočník hokejové Philadelphie Sean Couturier možná zmešká celou sezonu NHL. Rodák z Phoenixu si v přípravě na nový ročník poranil záda a podle informací amerických médií má vyhřezlou ploténku. Podobné potíže ho přitom limitovaly už loni, a v únoru dokonce absolvoval operaci.

Prý se to stalo během silového kondičního tréninku. Útočné hvězdě Flyers údajně ruplo v zádech a lékařská prohlídka podle řady amerických médií včetně crossingbroad.com ukázala vyhřezlou ploténku. 

Je tak možné, že si rekonvalescence vyžádá tolik času, že devětadvacetiletý hráč zmešká celou sezonu. Pozitivní prognózy hovoří o dvanácti týdnech, ty negativní pak o celém soutěžním ročníku. 

Couturier přitom vynechal už skoro celý loňský soutěžní ročník. Vinou bolavých zad, s nimiž šel nakonec v únoru na operaci, naskočil jen do 29 utkání, ve kterých zapsal 17 kanadských bodů za šest branek a jedenáct asistencí. V NHL působí už od roku 2011, kdy si ho jako osmičku draftu vybrala právě Philadelphia, kde působí dodnes. 

Související obsah

​Ve statistikách má zatím zapsáno 721 zápasu a 460 kanadských bodů za 180 gólů a 280 nahrávek. V posledních třech sezonách ale ani jednou neodehrál celý soutěžní ročník, protože ho pokaždé zastavily zdravotní komplikace. 

Prozatím se neví, jestli nový problém souvisí se starým zraněním, jisté je ale to, že si nejlépe placený hráč Flyers pěkně dlouho nestřelí do puku. 

Takový gól dostali Flyers na jaře od Winnipegu, bránící útočník, jako je Couturier, jim teď chybí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události