Hokej

Chci být úspěšný jako loni. V Arizoně koupím dům s bazénem, říká Vejmelka

Chci být úspěšný jako loni. V Arizoně koupím dům s bazénem, říká Vejmelka
Karel Vejmelka v pořadu 1:1 Zdroj: TV Nova

V minulé sezoně vletěl do NHL jako kometa, ostatně díky jeho výkonům ve stejnojmenném brněnském hokejovém klubu se o něj začala Arizona zajímat. I když brankář Karel Vejmelka chytal v předposledním týmu soutěže, jako nováček nadchnul povedenými zápasy, v jednom z nich dokonce vyrovnal rekord v počtu zákroků při své premiérové nule v zámoří. Nejen o své první sezoně za velkou louží se rozpovídal ve třetí epizodě pořadu 1:1 Sport Show.

Na konci loňského listopadu zazářil, když 46 zákroky vychytal hubené vítězství 1:0 nad Winnipegem. Stejně tak se podepsal pod řadou dalších vítězství a hlavně díky jeho výkonům nebyla Arizona v NHL poslední. "Jsem rád, že jsem dokázal rekord překonat a zapsat se do historie. Paradoxně pro mě bylo lepší, že mě hodili do vody a musel jsem chytat. Díky tomu, že jsem byl pořád pod palbou, jsem neměl čas nad ničím přemýšlet. Zápasy, kdy jsem čelil mnoha střelám, však byly náročné a měl jsem co dělat, abych se dal znovu do kupy," vyprávěl Vejmelka.

Ve speciální rubrice Největší trefa bez rozpaků vypálil právě uplynulou sezonu. "Byla zakončená bronzem na mistrovství světa. Stalo se toho tolik a splnil jsem si dva velké sny. Dostat se do nároďáku a k tomu první sezona v NHL," liboval si český gólman, který už se chystá na další rok v zámoří. "Nějakou oslavu a party jsem přes léto stihl, ale hlavní náplň byla příprava. Byl jsem však i na dovolené, nabral jsem spoustu sil. Rozhodně ale nebude jednoduché potvrdit loňskou sezonu," byl si vědomý Vejmelka.

Související obsah

Rodák z Třebíče si vysloužil v Arizoně důvěru a díky tomu i nový tříletý kontrakt za více než 200 milionů korun. "V Americe budu řešit bydlení, takže si koupím ideálně nějaký domeček i s bazénem. Arizona je na koupání ideální, teplo je tam i v zimě. Rád bych si pořídil také auto, abych se měl jak dopravovat na zimák," nastínil své plány.

Před časem si dokonce pořídil motorku, na které rád tráví volné chvíle. "Mám svoji první motorku a jezdím spíš příležitostně, protože nemám tolik času, abych mohl častěji. Když je hezké počasí, jedu se rád projet. Je to super relax a na motorce nad ničím nepřemýšlím. Vždycky mě lákaly čtyřkolky, kterou jsem i měl a vím, jak funguje. Ale rád bych si zkusil také motokros, což je zase trochu jiný styl. Také mě láká chopper, které má v Arizoně skoro každý. Je tam ideální prostředí jezdit i v zimě, panuje tam stále teplo a nesněží," povídal Vejmelka.

Související obsah

A co plány do budoucna? "Chci být minimálně stejně úspěšný jako loni. V soukromém životě toužím po zdravé rodině, což je to nejdůležitější. O tom ale ještě tolik nepřemýšlím, rodinu v nejbližších letech neplánuji. Snažím se soustředit na hokej a rodina přijde časem," řekl brankář, který rovněž vystudoval vysokou školu v oboru management sportu. "Chtěl jsem studovat něco blízkému sportu, ale zároveň jsem se třeba dozvěděl, jak může klub fungovat. Dokázal jsem si zase trochu jinak představit, co obnáší práce, kterou veřejnost tolik nevidí. Jsem rád, že jsem i během kariéry dokázal studovat," prohlásil Vejmelka.

Podívejte se na upoutávku pořadu 1:1 Sport Show s Karlem Vejmelkou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události