Hokej

MacKinnon podepsal extrémně výhodnou smlouvu. Nikdo si v NHL nevydělá více

Útočník Nathan MacKinnon se upsal Coloradu Avalanche, které v loňské sezoně vyhrálo Stanley Cup, na dalších osm let. Díky nové smlouvě si každý rok od sezony 2023/24 vydělá 12,6 milionu dolarů (309 milionů korun). Má tak podepsaný nejlukrativnější kontrakt v celé NHL. Až dosud držel prvenství Connor McDavid, jenž si přijde ročně na 12,5 milionu dolarů (306 milionů korun). Nejlépe vydělávajícím Čechem je Tomáš Hertl s příjmem 8,25 milionu dolarů (202 milionů korun).

Nathan MacKinnon obléká dres Colorada Avalanche od sezony 2013/14, kdy také zahájil svoji štaci v NHL. Po absolvování nováčkovského kontraktu se v roce 2016 upsal Lavinám na dalších sedm let, díky čemuž si v průměru vydělal 6,3 milionu dolarů (150 milionů korun). Tento kontrakt mu vyprší příští sezonu. Už nyní si ho ale obhájce Stanley Cupu pojistil na dalších osm let. 

S jeho výkony jsou nesmírně spokojeni. Aby také ne. V minulé sezoně nastoupil do 65 zápasů základní části, ve kterých si připsal 88 kanadských bodů. Zazářil také v play-off, kde nastřílel třináct gólů a na dalších jedenáct přihrál. Výrazně se tak podílel na zisku Stanley Cupu. Od sezony 2023/24 si tak kanadský hokejista výrazně finančně polepší. Colorado si jej pojistilo na dalších osm sezon, během kterých si 27letý hokejista vydělá v přepočtu 309 milionů korun každý rok. To znamená, že celkový výdělek bude činit 2,47 miliardy korun. 

Nikdo v celé NHL nemá v tuto chvíli podepsaný lukrativnější kontrakt. Nejlépe na tom byl Connor McDavid, jenž si díky osmiletému kontraktu v průměru přijde na 12,5 milionu dolarů. Tato smlouva mu ale platí až do sezony 2025/26. Třetí místo patří ruskému hokejistovi Artemiji Panarinovi, který má roční příjem 11,6 milionů dolarů. Stejně jako McDavidovi mu ale tento kontrakt poběží ještě čtyři roky. 

Související obsah

​Nejlépe placeným Čechem je v současnosti Tomáš Hertl. Odchovanec Slavie se před nadcházející sezonou upsal San Jose na dalších osm let. Během nich si v průměru vydělá 8,25 milionu dolarů ročně. 

Podívejte se, jak Colorado slavilo zisk Stanley Cupu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události