Motorsport

Formule 1 odhalila kalendář pro příští rok. Pojede se rekordních 24 závodů

Formule 1 odhalila kalendář pro příští rok. Pojede se rekordních 24 závodů
Max Verstappen ve své formuli Zdroj: profimedia.cz

Představitelé formule 1 v úterý odhalili kalendář pro sezonu 2023. Ten čítá rekordních 24 velkých cen. Jeden závod seriál opustí, dva se vrací a jeden bude úplně nový. Letos se jede na 22 okruzích.

Následující sezona formule 1 odstartuje 5. března na okruhu v Bahrajnu a poslední podnik se odjede až 26. listopadu ve Spojených arabských emirátech v Abú Zabí. A v programu je hned několik změn. Končí závod ve Francii, naopak se vrací Čína a po roční pauze také Katar. Nově se pojede ještě ve Spojených státech amerických, konkrétně půjde o noční závod v Las Vegas. V USA se pojede ještě v Miami a Austinu.

Opět proběhne klasická letní pauza. Na konci července se odjede závod v Belgii a až o tři týdny později se ti nejlepší piloti sejdou v Nizozemsku. Nebude chybět ani Velká cena Monaka. Na legendárním městském okruhu se bude závodit minimálně do roku 2025. Veškerý program pro další sezonu musí schválit ještě Světová rada motorsportu (WMSC), ale mělo by se jednat pouze o formalitu.

"Jsme nadšení, že můžeme oznámit kalendář na rok 2023 s 24 závody po celém světě. Formule 1 má nebývalou poptávku po pořádání závodů a je důležité, abychom dosáhli správné rovnováhy pro celý sport. Jsme velmi potěšeni silným rozmachem, který formule 1 stále zažívá, a je skvělou zprávou, že budeme moci našim vášnivým fanouškům přinést do šampionátu kombinaci nových vzrušujících míst, jako je Las Vegas nebo další oblíbená místa v Evropě, Asii a Americe," řekl ke kalendáři ředitel formule 1 Stefano Domenicali.

Související obsah

​"Přítomnost 24 závodů v kalendáři mistrovství světa FIA formule 1 pro rok 2023 je dalším důkazem růstu atraktivity tohoto sportu v celosvětovém měřítku. Přidání nových míst konání a zachování tradičních závodů podtrhuje dobré řízení tohoto sportu ze strany FIA," doplnil prezident Mezinárodní automobilové federace (FIA) Mohammed Ben Sulayem.

V roce 2026 se do formule 1 přidá Audi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události