Motorsport

Modelka obětí formule. Na okruhu v Brně ji srazil nepozorný jezdec

Modelka obětí formule. Na okruhu v Brně ji srazil nepozorný jezdec
Masarykuv okruh v Brně (ilustrační foto) Zdroj: Profimedia.cz

Na Masarykově okruhu v Brně se v rámci závodů Masaryk Racing Days & BOSS GP stala o víkendu vážná nehoda. Jezdec jedné z formulí, které se na trati objevily kromě GT vozů a touring cars, totiž srazil známou modelku Ivetu Kindlmanovou. Ta utrpěla zlomeninu nohy, s níž musí na operaci. "Dnes jsem se podruhé narodila. Děkuji všem svatým, že žiju," napsala na svůj instagram.

Masaryk Racing Days na brněnském autodromu v sobotu poznamenala vážná nehoda, která si vyžádala i zranění. Jeden z jezdců formulí, které se proháněly na trati kromě GT vozů a touring cars, podle dostupných informací najel na parkovišti do tří modelek. 

Dvěma z nich se povedlo uskočit, ta třetí, známá manekýnka a influencerka Iveta Kindlmanová, už takové štěstí neměla. Závodník ji srazil a způsobil jí zlomeninu nohy. Podle jedné z přihlížejících, další modelky, která na instagramu vystupuje pod nickem asymbae, řidič ani nezastavil a snažil se ujet. Později však jeho identita byla odhalena.

Související obsah

​Zraněná modelka se k události vyjádřila na sociálních sítích s tím, že podrobnosti popíše až po operaci, která ji čeká. "Dnes jsem se podruhé narodila a čeká mě operace. Děkuji všem svatým, že žiju. Je mi tak strašně a tak strašně to bolí, že si přeju jen to, aby to už operovali. Děkuji těm nahoře, že při mně stáli," řekla v příbězích na instagramu. 

"Nehoda nás pochopitelně lidsky mrzí a přejeme hlavně co nejrychlejší uzdravení. Ze strany účastníků sportovního podniku i provozovatele areálu byla dodržena všechna předepsaná bezpečnostní opatření. V obecně rovině je návštěvník Masarykova okruhu vždy povinen respektovat provozní řád areálu, to mimo další znamená i dbát na zvýšenou pozornost při pohybu v celém areálu," komentoval situaci pro TN.cz mluvčí brněnského okruhu Petr Boháč.

Související obsah

​"Přijali jsme oznámení o úrazu na Masarykově okruhu během víkendových závodů. Na této záležitosti nyní pracujeme a prověřujeme ji," uvedl k situaci pro TN.cz tiskový mluvčí brněnské policie Bohumil Malášek

Policie nedávno řešila kuriózní případ, kdy se po dálnici D4 proháněla formule:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události