Komise prošetřila šlágr mezi Plzní a Slavií. Penalta i červená byly správně

Obránce Eduardo Santos ze Slavie dostává červenou kartu Zdroj: Vlastimil Vacek / Právo / Profimedia

Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR prošetřila klíčový moment z nedělního ligového šlágru mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha. Podle jejich rozhodnutí tak sudí Petr Hocek správně nařídil pokutový kop a udělil červenou kartu.

Konkrétně se jednalo o situaci ze začátku zápasu, kdy slávistický stoper Eduardo Santos ve vápně sundal plzeňského Jhona Mosqueru. "Ve 2. minutě utkání rozhodčí správně nařídil pokutový kop pro domácí družstvo za držení soupeře za rameno a udělil hostujícímu hráči červenou kartu za zmaření zjevné brankové možnosti," píše Komise rozhodčích Fotbalové asociace České republiky ve středečním prohlášení

Komise pak také řešila moment z 32. minuty, kde naopak podle jejich rozhodnutí zaváhal asistent rozhodčího. "V 32. minutě asistent rozhodčího nechal správně dohrát útočnou akci hostujícího družstva a následně chybně signalizoval ofsajd, čímž hostující družstvo připravil o možnost zahrávat rohový kop," stojí dále v prohlášení.

​Řešil se také úvodní gól Sparty ve vyhroceném duelu proti Baníku Ostrava. Komise sice uznala, že se jednalo o hraniční situaci, nicméně sudí rozhodli správně a branku domácího týmu uznali. Letenští ale nakonec pouze remizovali 1:1 a v tabulce jsou na třetím místě.

To Viktoria Plzeň nakonec duel proti Slavii Praha ovládla jasně 3:0 a je v čele Fortuna ligy, kde má aktuálně náskok tří bodů a k tomu ještě zápas k dobru.