Fotbal

Plzeňská Viktoria se ohradila proti kritice. Podává i trestní oznámení

Plzeňská Viktoria se ohradila proti kritice. Podává i trestní oznámení
Zápas mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Vedení Viktorie Plzeň se vyjádřilo ke kritickým výrokům směrem k chování bezpečnostní složky klubu během nedělního ligového šlágru mezi domácím západočeským celkem a Slavií Praha. Lídr Fortuna ligy se navíc chystá podat trestní oznámení na neznámého pachatele.

Po utkání mezi Viktorií Plzeň a Slavií Praha, které Západočeši vyhráli 3:0, došlo k výrazné kritice na adresu účastníka Ligy mistrů, jenž se měl chovat neuctivě k fanouškům sešívaných. 

Svůj názor například přidal slávistický šéf Jaroslav Tvrdík, jemuž se nelíbilo, že si příznivci Slavie museli během deštivého a chladného počasí zouvat boty při vstupu na stadion.

"Svoje výhrady k postupu Viktorie Plzeň při vstupu fans Slavie na stadion při včerejším zapasu jsem sdělil dnes osobně majiteli klubu Adolfovi Šádkovi. Omluvil se a domluvili jsme se na dalších jednáních mezi kluby i v rámci LFA. Věřím v řešení," napsal boss sešívaných v pondělním příspěvku na twitteru. Nicméně vedení plzeňské Viktorky se nyní vůči kritice ohradilo. "Hned na úvod je nutné připomenout fakta z předchozích návštěv fanoušků Slavie Praha ve Štruncových sadech, které jsou všemi složkami vždy vyhodnoceny jako vysoce rizikové," píše západočeský klub ve středeční tiskové zprávě. 

"Na základě těchto zkušeností z minulosti a informací o dalším velkém riziku došel bezpečnostní úsek klubu ve spolupráci se všemi složkami zajišťujícími bezpečnost fanoušků na stadionu k rozhodnutí, že musí dojít ke zvýšení osobních prohlídek před vstupem, jejichž součástí je i prohledání obuvi. Dle našich informací není tento postup ničím výjimečný v ČR ani v zahraničí a naši příznivci se s ním setkávají na řadě stadionů," stojí dále v prohlášení Viktorie Plzeň. 

Související obsah

Aktuální lídr Fortuna liga se pak také vyjádřil k chování slávistických fanoušků v Doosan Aréně. "O poločasové přestávce jsme byli informováni o chystaném cíleném podpálení celého sektoru, neboť fanoušci hostů v něm shromažďovali a rozmisťovali role toaletního papíru a následně je a další hořlavé materiály opravdu začali zapalovat. Vzhledem k tomu, že navíc docházelo k dalšímu vytrhávání sedaček a házení matic, šroubů a dalšího spojovacího materiálu do ostatních sektorů, zvažovala policie zásah," popisuje Viktorka dění na tribunách s tím, že ostatním divákům hrozilo nebezpečí a muselo tak dojít i k přesunům v rámci sektorů na stadionu. 

Plzeňský tým se pak také rozhodl podat trestní oznámení. "Na základě těchto nezpochybnitelných důkazů se klub rozhodl podat trestní oznámení na neznámého pachatele, aby bylo možné následně vymáhat uhrazení vzniklých škod," dodává Viktoria v tiskové zprávě s tím, že v sektorů hostů došlo ke škodě přesahující částku 200 tisíc korun. 

V Lize mistrů Plzeň dvakrát prohrála, naposledy podlehla doma Interu Milán:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události