Sparťanky v závěru inkasovaly a do odvety si odnáší porážku, Slavia vyhrála

Fotbalistky Sparty přišly v úvodním duelu kvalifikace Ligy mistryň o remízový výsledek v závěru. Domácí hráčky nakonec inkasovaly od římského celku v 90. minutě a prohrály 1:2. To Slávistky porazily islandský Valur 1:0. Odvety se hrají za týden.

Sparťanky nepatří ve dvojzápase proti AS Řím k favoritkám, přesto dokázaly v prvním poločase přežit několik šancí a následně zničehonic udeřily ve druhé půli.

Italské soupeřky totiž trestuhodně zaváhaly v rozehrávce. K míči se tak dostala Lucie Martínková, která zamířila přesně k tyči a rozjásala fanoušky na domácí Letné.

​Hráčky AS Řím ale zabraly, začaly si vytvářet ještě větší šance a nakonec skórovaly. V 78. minutě snížila na 1:1 po rohovém kopu Bartoliová. V samotném závěru pak Římanky udeřily podruhé. Z nenápadné akce vypálila Haaviová, která se trefila pod břevno a gólmanka Chládeková se natahovala marně.

Fotbalistky Sparty si tak do odvety kvalifikace Ligy mistryň odnáší porážku 1:2. Naopak Slavia vyhrála úvodní duel předkola proti islandskému Valuru 1:0 a má tak k postupu do základní skupiny blíže.