Fotbal

Skvělá zpráva od šéfa Slavie. Zvládl úvodní boj se zákeřnou nemocí

Skvělá zpráva od šéfa Slavie. Zvládl úvodní boj se zákeřnou nemocí
Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Dobrých zpráv není nikdy dost. Jednu z nich nyní poslal do světa předseda představenstva pražské Slavie Jaroslav Tvrdík. Ten na svůj twitterový účet napsal, že zvládl první kolo boje s rakovinou, se kterou se pere od jara loňského roku.

Ve středu Tvrdík prozradil, že ho čeká vyšetření, které odhalí, jak nemoc jeho organismus zasáhla. Teď ale přišel s parádní zprávou. První část boje s rakovinou dopadla dobře, ale samotná léčba bude několik let trvat.

"První kolo své soukromé Ligy mistrů jsem vyhrál. Hra nekončí, bude trvat další roky. Chci již nyní ze srdce poděkovat lékařům, sestrám i zdravotnickému personálu. Jste skvělí," stojí v úvodu jeho příspěvku. A vzkaz poslal i dalším lidem trpícím rakovinou. "Buďte optimisté a bojujte," napsal na závěr.

Pod postem slávistického bosse se ihned objevily desítky gratulací. "Vždycky jsme s vámi," napsal jeden z nich. "Super zpráva! Ať drží zdraví dál," odpovídal další.

Související obsah

​"Měl jsem rakovinný nádor s metastázemi. Podrobil jsem se operaci a onkologické léčbě. PET CT bylo ve středu negativní. První fáze úspěšné léčby je úspěšně za mnou. Musím bojovat s nepříjemnými a bolestivými následky ozařování, z nichž některé snad ještě odezní, jiné budou asi do konce života. Diagnóza mojí nemoci je, že se vrátí jedné třetině pacientů v následujících pěti letech. Budu tedy každé tři týdny nyní chodit na specializovaná vyšetření. A dál věřit a bojovat. Ale máme skvělé lékaře a věřím, že to dokážou," sdělil webu TN.cz Tvrdík.

O jaký typ rakoviny v případě Jaroslava Tvrdíka jde, není veřejně známo. Důležité ale je, že zatím největší zápas svého života vyhrává.

Akutní operaci podstoupil Jaroslav Tvrdík v polovině března letošního roku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události