Fotbal

V kauze napadeného sudího padl verdikt. Chodov dostal téměř maximální tresty

V kauze napadeného sudího padl verdikt. Chodov dostal téměř maximální tresty
Fotbalové hřiště - ilustrační fotografie Zdroj: profimedia.cz

Disciplinární komise Pražského fotbalového svazu vynesla verdikt v kauze napadeného sudího Matyáše Hanzlíka a delegáta v zápase pražské 1.B třídy mezi Jižním Městem Chodov a Klánovicemi. Komise se nakonec rozhodla pro velmi tvrdé tresty.

Utkání z 10. září mezi Jižním Městem Chodov a Klánovicemi přineslo pořádnou divočinu. Už samotný zápas, ve kterém hosté nakonec vyhráli 6:1, přinesl hodně emocí, které se přenesly i do konce duelu. 

Po závěrečném hvizdu byli totiž hlavní rozhodčí Matyáš Hanzlík i delegát napadeni domácími fanoušky i samotnými členy klubu JM Chodov. "Nejprve mě jeden z diváků kopl do nohy, což jsem ustál, ale když jsem se otočil, dostal jsem nečekaně pěstí do nosu. V téže ruce měl tento, již zřejmě podnapilý, divák skleněný půllitr, kterým mě chtěl původně zasáhnout. Následně mě polil pivem. Jeden z diváků měl v ruce nůž a výhrůžně s ním manipuloval a koukal se přitom na rozhodčí. Aktéři tohoto incidentu na mě řvali, že mě zabijí, že ví, kde bydlím, a podobně," popisuje například v oficiálním zápisu z utkání zmíněný sudí Hanzlík. 

Související obsah

"Události, které se staly při a po tomto utkání, považujeme za velmi závažné, a s ohledem na další okolnosti proto disciplinární komise udělila klubu i dotčeným osobám tresty ve výši zveřejněné na úřední desce. V případě samotného tělesného napadení pak úzce spolupracujeme s orgány činnými v trestním řízení a k projednávání těchto přestupků se vrátíme po skončení trestního řízení, nebo po získání informací ze spisového materiálu Policie České republiky," píše Disciplinární komise Pražského fotbalového svazu s tím, že nakonec vynesla tři tresty. 

Potrestán byl samotný klub z Chodova, jenž dostal pokutu 80 tisíc a má uzavřené hřiště na šest soutěžních zápasů. Své duely tak musí tým odehrát jinde a zároveň také mimo Prahu 4, 9 a 10.

Trestu od disciplinární komise se nevyhnul ani předseda JM Chodov Miroslav Holinka, který dostal pokutu 20 tisíc korun a má zakázanou činnost na 8 měsíců. "Pan Holinka hrubým způsobem urážel delegované osoby a vyhrožoval jim, proto tento trest," odůvodňuje tento verdikt předseda komise Richard Beneš.

Související obsah

​​Posledním potrestaným je hlavní pořadatel zápasu Tomáš Horálek, jenž dostal maximální trest, tedy finanční pokutu v hodnotě 25 tisíc korun a stopku na 24 měsíců. "Pan Horálek nese na celém incidentu největší zavinění, protože byl klubem určen, aby chránil delegované osoby a zajišťoval pořádek, ale i podle přiloženého videozáznamu navedl rozhodčí a delegáta utkání do hloučku diváků. I proto jsme přistoupili k maximálnímu trestu. V tomto případě bychom zvažovali i trest vyloučení z FAČR, který ale bohužel není v pravomoci Disciplinární komise Pražského fotbalového svazu, což nám při konzultaci potvrdilo i Legislativně-právní oddělení FAČR," dodává předseda Beneš s tím, že Chodov se snažil bránit získaným videozáznamem, který měl prokázat, že se věci odehrály jinak, než tvrdil rozhodčí Matyáš Hanzlík v zápise. 

"Záznam jsme pečlivě přezkoumali, požádali jsme delegované osoby i rozhodčího Císaře, který byl na utkání přítomen jako divák, aby se k němu rovněž vyjádřili. Můžu říct, že záznam neprokazuje vůbec nic z toho, co tvrdil klub JM Chodov, vyjma toho, že hlasové projevy na záznamu potvrdily, že došlo k fyzickému násilí. Útočníky jsme ale nebyli schopní identifikovat," uzavírá Beneš.

To v argentinském fotbale dostala ženská rozhodčí od hráče pěstí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události