Infarktový závěr a další blamáž. Slovensko nestačilo na Ázerbájdžán

Slovensko v utkání proti Ázerbájdžánu Zdroj: TASR / Profimedia

Trápení slovenských fotbalistů v Lize národů pokračuje. Hráči pod vedením nového trenéra Francesca Calzony nestačili na Ázerbájdžán a prohráli 1:2. Gól navíc dostali z doslova poslední akce.

Tak to je velký zmar v podání slovenských fotbalistů. Hráči aktuálně figurují až v divizi C Ligy národů a minimálně letos v ní zůstanou. O jejich nepostupu už rozhodla odpolední výhra Kazachstánu nad Běloruskem, nicméně stále mohli svěřenci italského kouče bojovat alespoň o čest.

Jenže to se vůbec nepovedlo. Slovensko prohrávalo 0:1 od konce prvního poločasu, kdy se trefil Renat Dadashov. Ve druhé půli se pak domácí hnali za vyrovnáním, které se jim nakonec povedlo v 90+3. minutě, kdy se z penalty trefil plzeňský záložník Erik Jirka.

V tu chvíli to vypadalo, že si Slováci z duelu odnesou alespoň bod, jenže pak přišel zkrat. Ázerbájdžán totiž přišel s rychlým útokem, vybojoval rohový kop a následně v doslova poslední chvíli udeřil. Střelcem gólu se stal Haghverdi, jenž využil trestuhodného zaváhání slovenské obrany.

Slovensko je tak po prohře 1:2 v tabulce třetí skupiny divize C na 3. místě.