Lvíčata jsou kousek od ME. Na Islandu otočila první barážový zápas

Adam Gabriel v dresu reprezentace do jednadvaceti let Zdroj: Profimedia.cz

Česká fotbalová reprezentace do jednadvaceti let je blízko od postupu na mistrovství Evropy. V Reykjavíku vyhrála 2:1 a do domácí odvety si veze jednogólový polštář. Gólově rozhodovali hráči, kteří patří pražským S, ale aktuálně jsou na hostování v severočeských týmech.

Česká lvíčata vstoupila do utkání velmi aktivně a v Reykjavíku mohla jíž už v šesté minutě do vedení. Václav Sejk se krásně prodral po levé straně až do vápna, kde vyzval ke skórování Kryštofa Daňka. Ten ale u penaltového puntíku branku přestřelil.

Po dvaceti minutách zahrál rukou v pokutovém území Vitík a Saevar Atli Magnusson poslal Island do vedení 1:0. Češi ale velmi brzy vyrovnali. Daněk si udělal na pravé straně vápna místo, posunul balon na Matěje Valentu a ten střelou k levé tyčce vyrovnal.

Obrat ve skóre mohl přijít ještě před poločasem, ale ze standardní situace zakončoval Sejk nad branku. Druhý poločas byl v režii týmu Jana Suchopárka, ale rozhodující branka dlouho nepřicházela. Nakonec se vše změnilo až v 70. minutě.

Fila nejdříve v malém vápně nedokázal zakončit, následně ale přišel centrovaný míč Gabriela, který poslal do branky útočník Václav Sejk. Pasivní Islanďané mohli v nastavení ještě srovnat, ale po závaru se míč do prostoru tří tyčí nevešel, a tak jsou Češi jediný krok od evropského šampionátu.