Hokej

Prokletí Flyers! Hráči platí balík, ten ale bude chybět druhou sezonu v řadě

Prokletí Flyers! Hráči platí balík, ten ale bude chybět druhou sezonu v řadě
Ryan Ellis (uprostřed) v obležení svých spoluhráčů Zdroj: Profimedia.cz

Neexistuje v NHL moc týmů, které trápí zranění a jakási nekvalita kádru. Tu se Flyers snažili změnit povoláním kontroverzního trenéra Tortorelly, ten se ale přesto bude muset obejít bez klíčových hráčů. Naopak obránce Ryan Ellis, který přišel před minulým ročníkem, odehrál pouhé čtyři zápasy a nejspíše další nepřidá ani letos.

V roce 2018 podepsal ještě jako hráč Nashvillu osmiletý kontrakt, který mu ročně přinese nad 6 milionů dolarů (158 milionů korun). Poté byl ale vyměněn do Philadelphie, která má na špatné kontrakty tak trochu talent. Ellis zabírá 8 % platového stropu celku z Philadelphie pro nic. 

V minulém ročníku nastoupil jen do čtyř zápasů, během kterých měl bod na zápas. Pak už se ale na ledě neobjevil a něco podobného nejspíše uvidí fanoušci i v následujícím roce. "Předpokládám, že v této sezóně hrát nebude. Pokud ano, bude to bonus," řekl generální manažer Chuck Fletcher.

Související obsah

Kanadského obránce, kterého budou Flyers platit až do roku 2027, má trápit zranění svalu na zádech. Poranění se má dostávat do více oblastí a operace je v této fázi podle šéfa Flyers nemožná. Není to ale jediné jméno, které je ze sestavy Letců mimo. 

Produktivní útočník Sean Couturier se zranil letos v únoru a do základní části se již nevrátil. Podstoupil ovšem operaci zad, aby mu byl v první polovině září povolen start v tréninkovém kempu. Následně ale kanadský rodák začal pociťovat ještě větší bolesti. I on bude nejspíše mimo hru na několik týdnů, nejspíše měsíců. 

S NHL se rozloučil obránce Zdeno Chára:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události