MMA

Henderson zaskočil v Bellatoru domácího favorita. Nyní chce bojovat o titul

V noci z pátku na sobotu se v irském Dublinu uskutečnil galavečer Bellator 285. Nejsledovanějším zápasem byl duel v lehké váze mezi domácím Peterem Queallym a Bensonem Hendersonem. O vítězi nakonec museli rozhodnout sudí, podle kterých byl Henderson lepší a zápas na body vyhrál. Ihned po boji vyzval organizátory, aby se příště utkal s vítězem zápasu mezi úřadujícím šampionem Patrickym Freirem alias Pitbullem a Usmanem Nurmagomedovem.

V prvním kole byl Henderson aktivnějším bijcem. Hned několikrát dokázal dostat svého soupeře na zem a k pletivu. Přestože zápas nedokázal ukončit, jasně ovládl úvodní část na body, energie z něj čišela do všech stran. Domácí Peter Queally navíc na konci první pětiminutovky utrpěl tržnou ránu na hlavě, ale nebylo to nic vážného. 

Hned na začátku druhého kola Henderson nakopl svého irského soupeře do citlivých míst. Rozhodčí zápas přerušil a Queally se z toho těžko vzpamatovával. Po několikaminutové přestávce se mohlo pokračovat. I poté pokračoval Henderson v aktivním výkonu a dostal soupeře na zem. Ten se ze složité situace u pletiva ale dostal a zkusil na Hendersona standing gilotinu. Ta ale neměla očekávaný výsledek. I v této části zápasu byl Henderson aktivnějším bijcem. 

Související obsah

​Na začátku třetího kola Henderson perfektně načasoval takedown, kterým Ira dostal na zem, kde jej poté několik desítek vteřin držel. Ten se sice dokázal postavit, ale byl přitlačen k pletivu, kde schytal několik tvrdých ran. I čtvrté kolo začal Henderson výrazně lépe a několika tvrdými údery dostal soupeře na zem, načež mu u pletiva uštědřil další rány. V těchto místech se odehrál i zbytek celého čtvrtého kola. 

Ani v pátém kole nedokázal výsledek zápasu zvrátit, a tak se neúspěšný titulový vyzyvatel musel sklonit i před Bensonem Hendersonem. 

Kompletní výsledky hlavní karty Bellator 285 v Dublinu:

Benson Henderson –⁠ Peter Queally – na body (49:45, 49:45, 40:45)

Yoel Romero –⁠ Melvin Manhoef – KO ve 3. kole

Leah McCourtová –⁠ Dayana Silvaová – na body (29:28, 30:27, 30:27)

Pedro Carvalho –⁠ Mads Burnell – na body (30:27, 29:28, 29:28)

Ciaran Clarke –⁠ Rafael Hudson – submise ve 3. kole

Karl Moore –⁠ Karl Albrektsson – submise ve 2. kole

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události