Maguire zase prohrál: Jako kapitán United jsem téma. Kritiku neřeším

Harry Maguire | Zdroj: Profimedia

Kapitán Manchesteru United a anglický fotbalový reprezentant Harry Maguire neprožívá vůbec ideální začátek sezony. Na klubové a reprezentační úrovni nastoupil do čtyř zápasů a ze všech odcházel poražen. Naopak když jej Erik ten Hag nechal od začátku utkání na lavičce, mohli se United radovat z vítězství ve všech pěti zápasech. Anglický stoper ale kritiku neřeší a pracuje na tom, aby se vrátil do sestavy.

V loňské sezoně byl Harry Maguire pravidelným členem základní sestavy Manchesteru United. Z 38 zápasů Premier League nastoupil od první minuty ve 28 případech, do dalších dvou utkání nastoupil v průběhu druhého poločasu a deset utkání zmeškal kvůli zraněním nebo karetnímu trestu. Důvěru nového trenéra Erika ten Haga měl i na začátku letošního ročníku. Splatit ji ale nedokázal.

Obrana pod jeho vedením předváděla nepřesvědčivé výkony, což se projevilo hlavně ve druhém kole na hřišti Brentfordu, kdy Manchester United jen během prvního poločasu inkasoval čtyřikrát. Po tomto debaklu se trenér rozhodl udělat změny a Maguirea posadil na lavičku. To pomohlo. Rudí ďáblové si připsali čtyři výhry v řadě, přičemž Maguire se na hřišti objevil jen na jedenáct minut proti Arsenalu.

​O čtyři dny později dostal opět možnost v základní sestavě, ale ani tentokrát z toho nebyl žádný bod. United na domácím hřišti překvapivě prohráli v Evropské lize proti španělskému Realu Sociedad 0:1. Ve druhém skupinovém zápase už Maguire nastoupil pouze na dvě minuty a byla z toho výhra 2:0 na hřišti Šeriffu Tiraspol.

Z kritiky ze strany médií a fanoušků si ale nic nedělá. "Cítím se dobře, jsem připraven hrát. Nevím, co se říká o mé formě, opravdu si o tom nečtu," řekl kapitán Manchesteru United po prohře Anglie s Itálií, u které asistoval v základní sestavě. "Nesoustředím se na nikoho jiného a co ostatní lidé říkají. Myslím si, že se o mně píše hlavně proto, že jsem kapitán Manchesteru United, což je vždy velké téma. Dělají to hlavně proto, aby jim lidé na to klikali. Na Euru jsem startoval po osmitýdenním zranění a byl jsem vybrán do nejlepší sestavy turnaje," doplnil.

​Se ztrátou místa v základní sestavě se ale smířit nechce. "Na tréninku pracuji tvrdě, abych si byl jistý, že budu připraven, až moje příležitost přijde. To je vše, co můžu udělat, abych pomohl týmu," řekl odhodlaně pro talkSPORT.

Maguireův spoluhráč z Manchesteru United Cristiano Ronaldo chce hrát minimálně do roku 2024: