Fotbal

Anglie po další prohře sestupuje z elitní Ligy národů. Maďarsko zaskočilo Němce

Anglie po další prohře sestupuje z elitní Ligy národů. Maďarsko zaskočilo Němce
Jude Bellingham v utkání s Itálií Zdroj: Profimedia.cz

Po finálové účasti na evropském šampionátu se Anglii vůbec nedaří a špatný výsledek střídá ještě horší. Albion v pěti zápasech v Lize národů nastřílel jedinou branku a ani jednou nevyhrál. Po prohře v Itálii je jasné, že tým Garetha Southgatea sestoupí do béčkové divize Ligy národů.

Naposledy Anglie prohrála 0:4 s Maďarskem, nyní nedala gól ani na půdě Itálie a s dvěma body sestupuje do druhé divize Ligy národů. Naopak bod od výhry v těžké skupině jsou překvapivě fotbalisté Maďarska, kteří si poradili s Německem. 

Čtyři zápasy, dvě prohry a dvě remízy. Anglie chtěla příšernou statistiku v Lize národů změnit, ale opak se stal pravdou. Na San Siru vstřelil v pátém kole Ligy národů jedinou branku Giacomo Raspadori a Itálie si díky němu v posledním zápase zahraje o vítězství ve skupině. 

Naopak Anglie má dva body, na třetí Německo ztrácí už čtyři a je tak jasné, že ji čekají zápasy s mnohem horšími soupeři. O další překvapení se postarala skvěle fungující reprezentace Maďarska, která vyhrála v Německu, je první ve skupině a v posledním zápase si to s Itálií rozdá o výhru ve skupině. 

Související obsah

Naopak elitní divize čeká na Bosnu a Hercegovinu, která porazila Černou Horu a postupuje. Divize B se obohatí o našlapanou Gruzii, která v souboji o postup zdolala Severní Makedonii. Sestupuje Gibraltar, jenž nahradí Estonsko. 

Češi hrají v Lize národů s Portugalskem: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události