Fotbal

Hráli jsme defenzivně a dělali chyby, kritizoval Schick. Co mu poradil Ronaldo?

Hráli jsme defenzivně a dělali chyby, kritizoval Schick. Co mu poradil Ronaldo?
Patrik Schick | Zdroj: Profimedia

Čeští fotbalisté utrpěli v sobotním zápase proti Portugalsku vysokou porážku 0:4. Velmi si tím zkomplikovali udržení se v elitní skupině Ligy národů. Se svým hodnocením přišli po utkání trenér Jaroslav Šilhavý a nejlepší český fotbalista loňské sezony Patrik Schick. Především český kouč byl z výkonu svého týmu značně rozladěný.

"Zápas se nám bohužel nevyvedl. Již v červnu jsme mluvili o tom, že pokud chceme proti takovým soupeřům uspět, musíme podat mimořádný výkon. To se nám nepovedlo. Nehráli jsme dobře, dělali individuální chyby, byli jsme nedisciplinovaní. Proto nakonec takový výsledek. S tím, co jsme předvedli, jsme nemohli pomýšlet na body," hodnotil zkušený trenér po utkání. "Určitě nebudeme hráče chválit. Společně si všechno vyhodnotíme. V zápase byly špatné a nedisciplinované výkony. Sedneme si k videu, aby se to neopakovalo. S takovým přístupem jsme nemohli pomýšlet na jiný výsledek," doplnil. 

Velmi kritický byl také Patrik Schick. "Portugalci byli mnohem lepší, hráli jsme proti světové kvalitě. Dělali jsme strašně moc chyb a směrem dopředu jsme ve druhé půli už vůbec nic neměli. Hráli jsme zbytečně defenzivně, nešel nám ani presink, dostávali se přes něj úplně jednoduše."

Související obsah

Právě český útočník ale mohl několikrát zvýšit akcie českého týmu na bodový zisk. Největší šanci měl v nastavení prvního poločasu, kdy po ruce Cristiana Ronalda ve vápně zahrával pokutový kop. Svůj pokus ale zamířil příliš vysoko. "Nebylo to terénem, špatně jsem to kopnul. Předem jsem se rozhodl, že to dám doprostřed, ale byl jsem moc v záklonu a dal jsem do toho příliš síly," řekl po utkání. Názor na provedení pokutového kopu mu sdělil i samotný Cristiano Ronaldo. "Přišel za mnou a sám mi říkal, že viděl, že jsem byl moc v záklonu," podělil se Schick o krátký rozhovor s pětinásobným držitelem Zlatého míče. 

Výsledky pátého kola Ligy národů velmi zkomplikovaly situaci ve skupině pro český tým. Švýcarsko totiž velmi překvapivě vyhrálo ve Španělsku, což znamená, že má nyní o dva body více. Pokud chtějí svěřenci trenéra Šilhavého pomýšlet na záchranu, musí v závěrečném utkání ve Švýcarsku zvítězit. "Je to samozřejmě komplikace. Viděli jsme i v domácím zápase, co Švýcaři umí, hráli tenkrát dobře. Jejich sobotní výhra ve Španělsku mě samozřejmě překvapila, ale pokud chceme zůstat v této společnosti, tak u nich musíme vyhrát," uvědomuje si Šilhavý. 

Takto hovořili před utkáním s Portugalskem Tomáš Souček a Jaroslav Šilhavý:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události