Hokej

S cílem dostat se do NHL. Lauko hned v prvním utkání přípravy skóroval

Český útočník Jakub Lauko je jedním z hráčů ze středu Evropy, kteří patří Bostonu Bruins. Chomutovský odchovanec se chce dostat do hlavního týmu a k tomuto faktu se v noci zase o něco přiblížil. Dal jedinou branku Bruins, která ale na výhru nakonec nestačila. Z gólu byl přesto spokojený.

Lauko byl draftován v roce 2018 ve třetím kole, o rok později si zahrál v QMJHL, kde získal titul v lize i v následném prestižním Memorial Cupu, kde byl dokonce vyhlášen jako nejužitečnější hráč. Vypadalo to na velkou kariéru v NHL, ale tam šanci stále ještě nedostal. 

Vše se pokouší změnit nyní na podzim. Hned v prvním zápase přípravy se Lauko trefil a Boston díky němu vyrovnal duel na půdě Flyers. Branka ale nakonec na výhru nestačila, Philadelphia nakonec zvítězila 2:1 a získala první triumf. 

Lauko se trefil ve třetí třetině, kdy se dobře zorientoval mezi kruhy a jeho svižná rána nad ledem skončila v brance Felixe Sandströma. "Po vyloučení, které vedlo k brance, jsem si řekl, že musím skórovat," řekl Lauko pro web Bruins. "Samozřejmě jsem rád, že jsem dal branku, ale bylo by lepší, kdybychom vyhráli," dodal odchovanec chomutovského hokeje.

Související obsah

"Cítím se se dobře fyzicky, jsem ve velmi dobré kondici," dodával Lauko. Chválen byl ale například i obránce Jakub Zbořil, který z hráčů Bostonu prý předvedl nejlepší výkon. Brněnský rodák byl chválen i hlavním trenérem Jimem Montgomerym. 

V přípravě na nový ročník se prosadil i slovenský forvard Miloš Kelemen, který poslední ročník strávil ve středočeské Mladé Boleslavi. Skóroval proti St. Louis Blues, ale jeho Arizona nakonec na domácím ledě prohrála 4:5.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události