Hokej

Slovenský hokej pláče. Zemřel legendární trenér Vladimír Šťastný

Slovenský hokej pláče. Zemřel legendární trenér Vladimír Šťastný
Hokejový trenér Vladimír Šťastný (vlevo) | Zdroj: Profimedia.cz

Velmi smutná zpráva přišla ze Slovenska. Ve věku 77 let zemřel úspěšný trenér Vladimír Šťastný, který jako asistent získal pro naše východní sousedy kompletní medailovou sbírku z mistrovství světa v hokeji. Vladimír byl nejstarší z bratrů z nejspíše nejznámější slovenské hokejové rodiny.

Jeho bratr Peter je nejproduktivnějším slovenským hráčem v historii NHL, kde úspěšně působili také bratři Anton a Marián. Vladimír se vrhnul na trenérskou kariéru, kde taktéž sbíral velké úspěchy. Několikrát působil jako asistent na lavičce národního týmu, se kterým získal zlatou, stříbrnou i bronzovou medaili. 

Úspěchy získal také na lavičce pardubického hokejového klubu, se kterým v roce 1989 získal mistrovský titul. Asistentem byl také ve švýcarském Oltenu a mihl se i v Německu. Nejvíce se na něj ale vzpomíná na Slovensku, kde sbíral úspěchy na světovém šampionátu. 

Související obsah

V mládí vystudoval Fakultu tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Komenského v Bratislavě, kde později zastával pozici pedagoga. Působil také jako týmový manažer v mládežnických družstvech Dukly Jihlavy. Úspěšný kouč odešel 24. září 2022.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události