Velký večer v rodině československé legendy. Syn dorovná otcův zápis v NHL

Velký večer v rodině československé legendy. Syn dorovná otcův zápis v NHL
Zdroj: Profimedia

K velkému rodinnému vyrovnání dojde v nočním zápase NHL. Centr Winnipegu Paul Stastny dosáhne stejného počtu utkání v nejlepší hokejové lize světa jako jeho otec Peter Šťastný.

Bezpochyby patří všichni tři bratři Šťastní mezi největší československé ligendy. Peter, Marian i Anton udělali kariéru i v zámořské NHL a ve šlépějích prvního jmenovaného jde i jeho syn.

Paul Stastny působí ve Winnipegu a na svém kontě má 976 utkání. Jeho otec, dvojnásobný mistr světa, Peter odehrál o jedno střetnutí více. Jeho zápis by měl Stastny dorovnat proti Vancouveru.

Peter drží řadu skvělých milníků. Už ve své premiérové sezóně si zapsal 109 bodů a získal Calderovu trofej pro nejlepšího nováčka. Za patnáct sezón posbíral 1239 bodů.

Související obsah

Paul za stejný počet let v NHL získal bodů 744 (259 + 485). "V tomhle jediném tátu překonám," prozradil pro web NHL.com hráč, který vyniká svou hokejovou inteligencí.

"Jinak je to mezi námi tak, jak by to v rodinách mělo vypadat: táta je můj největší fanoušek a já zase býval jeho největším fanouškem," doplnil.

Jeho otec mu fandí a na dálku mu ze Slovenska drží palce, aby se mu vyhýbala zranění a ještě letos dovršil rovný tisíc odehraných střetnutí.

Související obsah

Peter a Paul Šťastní jsou jednou z nejlepších dvojic otec a syn v NHL. Produktivnější byli už jen Bobby a Brett Hullovi a Goride a Mark Howeovi. 

Jednu metu v NHL překonal i Čech Jakub Voráček. Jakou?

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu NHL

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.