Velký úspěch českého golfu. Spilková ovládla prestižní turnaj v Irsku

Česká golfistka Klára Spilková | Zdroj: Deml Ondřej / ČTK / Profimedia

Česká golfistka Klára Spilková vyhrála podruhé v kariéře turnaj na nejvyšším kontinentálním okruhu Ladies European Tour. V polovině turnaje se držela na děleném druhém místě, ale v nedělní dohrávce získala první místo.

Česká profesionálka zvítězila v dodatečném rozstřelu tří hráček na první přidané jamce. Po čtyřech kolech v County Clare se s ní dělily o vedení se skóre -14 severské protihráčky Ursula Wikströmová z Finska a Nicole Broch Estrupová z Dánska. V pátek byla na děleném druhém místě za Švédkou Folkeovou.

Pro Spilkovou jde o první vítězství na okruhu Ladies European Tour (LET) po pěti letech, v roce 2017 triumfovala v marockém Rabatu. Český golf slaví na elitním okruhu letos už druhé vítězství, na konci června zvítězila na domácím turnaji v Berouně Jana Melichová.

Spilková ovládla tedy Irish Open, který měl dotaci 400 tisíc eur (téměř 10 milionů korun). "Snažila jsem se zůstat trpělivá, protože jsem pořád hrála dobře. Stále jsem věřila sama sobě. V poslední době hraju velmi dobře, takže jsem si říkala, že můžu vyhrát," řekla Češka po turnaji.

Do finálových kol se probojovala také Tereza Melecká, které se víkendové dny ale nepovedly. Jana Melichová kvůli rodinné tragédii z turnaje odstoupila před finálovými koly z průběžné třinácté pozice.