Fotbal

Liga národů: Slovensko opět nevyhrálo, Dánsko - Francie 2:0. Wales sestupuje

Liga národů: Slovensko opět nevyhrálo, Dánsko - Francie 2:0. Wales sestupuje
Erik Jirka a Vladislav Malkevič ve vzájemném souboji | Zdroj: Profimedia.cz

Reprezentační pauza je v plném proudu a v Lize národů se rozhodovalo o vítězech skupin i sestupujících. Slovensko remizovalo s Běloruskem, Dánsko i přes výhru nad Francií skončilo ve skupině druhé a tým ze země galského kohouta mohl být rád, že nesestoupil. Do finále Ligy národů postoupilo Nizozemsko či Chorvatsko.

Nizozemsko v konkurenci Belgie, Polska a Walesu ani jednou neprohrálo a s šestnácti body postoupilo do play-off elitní divize Ligy národů. V posledním kole Oranjes zdolali po gólu van Dijka Belgii. Ve stejné skupině Polsko vyhrálo na půdě Walesu a odsoudilo ostrovní tým k sestupu do divize B. 

Dánsko v trháku dne přehrálo reprezentaci Francie, které se ve skupině moc nedařilo a může být ráda, že nesestoupila. Za severský tým skórovali při výhře 2:0 Dolberg a Skov Olsen. Vítězem nabité skupiny se stali Chorvaté, kteří vyhráli v Rakousku 3:1. Gól dal i nestárnoucí Luka Modrič.

Související obsah

Slovensko nepodává až ve třetí divizi ideální výkony a ve skupině s Kazachstánem, Ázerbájdžánem a Běloruskem skončilo předposlední. Proti Bělorusku v posledním duelu uhrálo pouze remízu 1:1. Faerské Ostrovy zaskočily jistě postupující Turecko výsledkem 2:1. 

V Česku hráli Portugalci i s Cristianem Ronaldem:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události