Voráček v přípravě NHL zazářil třemi body. Hertl dvakrát asistoval

Tomáš Hertl (vlevo) a Radim Šimek (vpravo) v dresu San Jose Sharks | Zdroj: profimedia.cz

Do přípravy NHL vstoupil nekompromisně i útočník Jakub Voráček. Křídlo Columbusu si v utkání proti Pittsburghu připsalo tři body. Nezahálel ani Tomáš Hertl ze San Jose, jenž dvakrát asistoval. V akci byli také další Češi, kteří jsou na hraně sestavy.

Voráček se podílel už na první trefě Blue Jackets, následně se dokázal ve druhé třetině prosadit v přesilové hře. Když pak nahrával Nyquistovi na další gólovou trefu, vedl Columbus už 4:0.

Nakonec z toho byla snadná výhra 5:1. Porážku Penguins neodvrátil ani Radim Zohorna, jenž byl v utkání jednou vyloučen. Columbus početní výhodu využil a dal pátou branku.

To utkání San Jose proti Los Angeles bylo mnohem vyrovnanější. V základní hrací době byl stav 2:2, když se na obou gólech Sharks podílel asistencí Tomáš Hertl. O osudu zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém se nakonec radovalo domácí San Jose. A vyhrálo 3:2. Na výhře se podílel i obránce Radim Šimek a útočník Adam Raška, jenž usiluje o místo v hlavním týmu.

Zajímavý byl také duel mezi Arizonou a Anaheimem. V základní sestavě obou týmů se totiž objevili čeští brankáři. Úspěšnější byl nakonec Lukáš Dostál, který odchytal celý zápas a za svá záda pustil dva góly. To Karel Vejmelka figuroval mezi třemi tyčemi dvě třetiny a dostal tři góly, zbytek zápasu dochytal jeho kolega Anson Thornton.

Za Coyotes pak také nastoupila ryze česká obrana ve složení Lukáš Klok a Ronald Knot.

Z dalších českých hokejistů byl v akci také gólman Rittich, jemuž ale duel v dresu Winnipegu příliš nevyšel, když dostal od Edmontonu čtyři góly. To brankář Jiří Patera dostal možnost odchytat polovinu utkání proti aktuálním vítězům Stanley Cupu z Colorada. 23letý brankář, jenž hájí barvy Vegas Golden Knights, dostal dvě branky z přesilových her. Nakonec Avalanche pojistili výhru gólem do prázdné branky a vyhráli 3:1.

Tomáš Hertl podepsal se San Jose lukrativní smlouvu a stal se jedním z nejlépe placených českých sportovců: