Další sporty

Roli otce si užívám, hlásí lezec Ondra. V Norsku zdolával výzvu se svým rivalem

Velký rok má za sebou lezec Adam Ondra. 29letý sportovec se v květnu stal otcem, poté zazářil na vrcholných akcích letošní sezony. Český olympionik také promluvil o výpravě do Norska, kde strávil poslední měsíc.

Vítězství ve světovém poháru v Chamonix a kompletní medailová sbírka z mistrovství Evropy v Mnichově. Tak by se dala podle výsledků stručně charakterizovat letošní sezona v podání Adama Ondry. 

"Velká spokojenost, vybral jsem si spíše menší počet závodů. A o to lépe jsem se fyzicky připravil. To rozhodnutí bylo trošku ovlivněné tím, že se mi na začátku května narodil syn," zmiňuje Ondra další zásadní událost, která ovlivnila letošní rok. 

"Roli otce si velmi užívám. Hodně lidí mi říkalo, že se všechno změní, ale takhle bych to necharakterizoval. Vnímám to naopak, že je všechno nyní lepší," vypráví český lezec, jenž se v květnu stal poprvé otcem. 

Související obsah

​Adam Ondra strávil poslední měsíc v norském Flatangeru, kde toužil překonat další lezeckou výzvu. "Je to jeskyně, kde jsem v roce 2017 vylezl jako první obtížnost 9c. Nyní jsem toužil zdolat další projekt," dodává čtyřnásobný mistr světa, který se navíc do Norska vydal se svým úhlavním rivalem Jakobem Schubertem.

"S úhlavním rivalem v lezení na obtížnost jsme se vydali společně zkoušet tenhle projekt a výzvu. Tohle je na našem sportu unikátní. Závodíme spolu a je mezi námi rivalita, ale na druhou stranu také spolupracujeme, což může být pro oba užitečné," popisuje český olympionik.

Související obsah

​Právě Schubert sebral Ondrovi zlato z olympijských her v Tokiu, teď ho zase připravil o zlato v disciplíně lezení na obtížnost při letošním ME. "Jsou to prostě závody. Jsem rád, že tam je někdo jako Jakob. Už se na společných akcích potkáváme asi 14 let a často to dopadá, že ve finále jsem to buď já, nebo on. On je pro mě velkou motivací a obecně pro sport je toto dobře," říká Adam Ondra, jenž kromě sportovních aktivit stihl také natočit film. 

"Je to spíše dokument o mně než dokument obecně o lezení. V tomto ohledu jsem měl problém se otevřít kameramanům. Ale zpětně si myslím, že to dělá ten dokument silný a že nejvěrohodněji vykresluje, jaký doopravdy jsem," uzavírá. 

Adam Ondra letos dokázal vyhrát prestižní světový pohár v Chamonix: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události