MMA

Vždy jsem se rád předváděl, říká šampion UFC Procházka v 1:1 Sport Show

Před více než třemi měsíci Jiří Procházka pobláznil zemi, když se stal prvním českým šampionem v nejslavnější MMA organizaci UFC. Svého soupeře Glovera Teixeiru překvapivě zdolal škrcením a nesmazatelně se zapsal do historie. Od té doby je žádaným zbožím, ale udělal si čas i na rozhovor v pořadu 1:1 Sport Show, přičemž epizoda se slavným bojovníkem se vysílá v pondělí ve 21:30 na Nova Sport 1.

Že by mu ale přehnaná pozornost vadila, se říct nedá. "Paradoxem je, že jsem se vždycky rád předváděl. Už jen kvůli tomuto jsem měl spoustu problémů ve škole," tvrdí Procházka, který v mládí létal v průšvizích. S kamarády totiž vyhledával rvačky. A ne vždy z nich odcházel vítězně. "Jo, dostal jsem tam taky na držku," přiznává se smíchem.

Související obsah

Hořkost porážky však zažil i ve své hvězdné kariéře, byť už od té poslední nějaký pátek utekl. Naposledy Procházka padl v roce 2015 v japonské organizaci Rizin s Muhammedem Lawalem, který jej tvrdě knokautoval.

"Vím, že bych nebyl tam, kde jsem teď, pokud by se nestal tento okamžik," myslí si český samuraj. A jeho cesta mu dává za pravdu. Procházka od té doby neprohrál, Lawalovi porážku o čtyři roky později vrátil a po přesunu do UFC dominoval i zde, což potvrdil ziskem pásu šampiona.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události