Maďarsko mezi nejlepší čtyřku Ligy národů neprošlo. Na závěr padlo s Itálií

Giovanni Di Lorenzo ohrožuje branku Maďarska | Zdroj: Profimedia

Mohla to být krásná pohádka a obrovské překvapení. Maďarsko bylo blízko postupu do Final Four Ligy národů, ačkoliv mělo ve skupině Anglii, Německo a Itálii. S posledně jmenovaným soupeřem mu stačila remíza. Ale nakonec přišla prohra 0:2 a z prvního místa se tak raduje tým Roberta Manciniho.

Italové byli lepší už od úvodních minut. Hned na začátku musel domácí na brankové čáře zachraňovat Szalai. Jenže další větší šance už skončila gólem. Maďaři předvedli obrovskou hrubku v obraně, kterou ještě nedokázal využít Négo, ale Giacomo Raspadori už si s maďarským gólmanem pohrál a zakončil do prázdné branky.

Maďarsko mohlo vyrovnat po změně stran, ale třemi parádními zákroky v krátkém časovém sledu se zaskvěl Donnarumma. A tak přišel trest v podobě druhé italské branky. Parádní pas za obranu vyslal Barella. Balon si převzal Cristante, který nádhernou křižnou přihrávkou našel Federica Dimarca, jenž už zamířil do odkryté branky. O chvilku později předvedl neuvěřitelný zákrok Donnarruma proti hlavičce Stylese. Itálie tak zvítězila 2:0 a dostala se mezi čtyři nejlepší celky Ligy národů.

​Ve skupině A se hrál ještě zápas mezi jistě padající Anglií a Německem. První poločas sice gól nenabídl, ale v tom druhém to byla parádní přestřelka. Němci se dostali do vedení 2:0, ale Albion během jedenácti minut skóre otočil. Těsně před koncem však dokázal vyrovnat Havertz a zápas skončil 3:3. Angličané skončili ve skupině poslední, Německo třetí.

Anglie – Německo 3:3 (0:0)
Branky: 72. Shaw, 75. Mount, 83. Kane (pen.) – 52. Gündoğan (pen.), 67. Havertz, 87. Havertz.

Maďarsko – Itálie 0:2 (0:1)
Branky: 27. Raspadori, 52. Dimarco.

Ve středu hraje důležitý zápas Česko, které musí porazit Švýcarsko, aby se v elitní skupině udrželo. Takto pře zápasem mluvil Lukáš Provod: