Další sporty

Ostuda na mistrovství světa. Basketbalistky se mezi sebou popraly

Ostuda na mistrovství světa. Basketbalistky se mezi sebou popraly
Basketbalistka Mali v souboji se srbskou hráčkou | Zdroj: profimedia.cz

Basketbalovým mistrovstvím světa žen otřásá velký skandál. Důvodem je chování hráček Mali, které po prohraném utkání se Srbskem neudržely emoce a popraly se mezi sebou. Incident řeší i Mezinárodní basketbalová federace (FIBA).

Basketbalistkám Mali, které na turnaji nahradily Nigérii, jež odstoupila, se zatím vůbec nedaří. Ve skupině schytávaly jednu porážku za druhou a do play-off světového šampionátu se nedostaly, jelikož skončily na posledním místě. 

V týmu to navíc mezi ženami pořádně vře, což dokazuje video po utkání se Srbskem, kde Mali prohrálo 68:81. Jedna ze srbských hráček dávala rozhovor, když se v tu chvíli za jejími zády rozpoutala vášnivá rvačka mezi dvěma spoluhráčkami afrického celku. 

Incident sice ostatní kolegyně dokázaly uhasit, nicméně případ řeší i Mezinárodní basketbalová federace (FIBA). "Po incidentu FIBA ​​zahájila vyšetřování. Jakmile bude vyšetřování uzavřeno, FIBA ​​rozhodne o všech příslušných disciplinárních opatřeních," napsala basketbalová federace ve svém prohlášení. 

Související obsah

Basketbalistky Mali na turnaji prohrály všech pět zápasů, s Austrálií dokonce schytaly debakl 58:118. 

Český basketbal letos slaví 125 let:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události