Fotbal

Prezident Al-Hilalu se vyjádřil k přestupu Ronalda. Peníze nebyly problém

Prezident Al-Hilalu se vyjádřil k přestupu Ronalda. Peníze nebyly problém
Fotbalista Cristiano Ronaldo | Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia

Prezident saúdskoarabského týmu Al-Hilal Fahad ben Nafel se rozpovídal o touze přivést do týmu Cristiana Ronalda. Podle jeho slov klub se slavným portugalským útočníkem skutečně jednal. Přestupu nakonec zabránil neočekávaný problém.

Cristiano Ronaldo byl v letních měsících několikrát spojován s odchodem z Manchesteru United. Mluvilo se zejména o zájmu tradičních evropských fotbalových klubů. Nicméně mezi nimi vyčnívala nabídka od saúdskoarabského týmu Al-Hilal, který slavnému Portugalci nabízel možnost stát se nejlépe placeným fotbalistou světa. 

"Ano, jednali jsme s Ronaldem. Problémem nebyly peníze ani princip dohody. Al-Hilal je schopen přitáhnout některé hvězdy z fotbalového světa," prozradil pro youtube kanál Thamanya prezident klubu Fahad ben Nafel, který 37letému forvardovi nabízel smlouvu v hodnotě 210 milionů liber (cca 6 miliard korun) na dvě sezóny. Ronaldo by si tak v novém angažmá vydělal 1,7 milionu liber týdně (cca 48,1 milionu korun), což by z něj udělalo nejlépe placeného fotbalistu na světě. 

Související obsah

​I přes tuto astronomickou sumu ale nakonec k přestupu nedošlo. Důvodem byly problémy klubu se Sportovním arbitrážním soudem, který saúdskoarabskému týmu zakázal registrovat nové hráče a udělil mu také pokutu.

"I přes toto rozhodnutí jsme nepřestali s hráčem vyjednávat, ale museli jsme odkládat jednání do poslední fáze, dokud nebude zákaz zrušen," dodal prezident Al-Hilalu, co bylo skutečným důvodem, proč z velkého přestupu nakonec sešlo. 

Ronaldo by rád pokračoval s fotbalem až do Eura 2024:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události