Další sporty

Krásný čin hvězdné oštěpařky. Špotáková draží tretry, výtěžek půjde na dobrou věc

Krásný čin hvězdné oštěpařky. Špotáková draží tretry, výtěžek půjde na dobrou věc
Barbora Špotáková | Zdroj: profimedia.cz

Úspěšná oštěpařka Barbora Špotáková nedávno ukončila aktivní kariéru a pověsila tretry na hřebík. Právě svou závodní obuv ale teď draží. Rozhodla se ji věnovat na dobročinné účely a výtěžek darovat Nadaci Jedličkova ústavu. Vyvolávací cena začíná na částce, jež je složená z čísel, která jsou pro českou atletku z různých důvodů symbolická.

Během atletické kariéry vybojovala spoustu úspěchů včetně dvou zlatých olympijských medailí nebo bronzu z letošního ME. Dodnes je navíc držitelkou světového rekordu. Na Světovém atletickém finále ve Stuttgartu v roce 2008 totiž Barbora Špotáková poslala svůj oštěp do vzdálenosti 72 metrů a 28 centimetrů, což dodnes žádná další oštěpařka nepřekonala. 

Ve 41 letech se však úspěšná česká atletka rozhodla skončit. A protože chce pomáhat a předávat své zkušenosti, rozhodla se udělat hezké gesto. Své závodní tretry totiž věnovala do dražby, jejíž výtěžek poputuje do Nadace Jedličkova ústavu. Ta jej využije na podporu dětí a mladých lidí s postižením, kteří jsou studenty nebo klienty Jedličkova ústavu. 

Související obsah

​​Vyvolávací cena vzácného artefaktu je symbolická – částka 4 172 Kč odkazuje na věk, v němž Špotáková uzavřela kariéru, a také na počet metrů, s nimiž se pojí její světový rekord. Kdo si bude chtít tretry značky Nike vydražit, musí počítat s tím, že na ženu jsou trochu větší velikosti, a to 44,5. 

Aukce běží necelý týden a už zaznamenala několik příhozů. Atletka ale doufá, že konečná částka bude mnohonásobně vyšší, aby Jedličkovu ústavu mohla předat tučný šek.

Barbora Špotáková se nedávno rozloučila se závodní kariérou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události