Fotbal

Hvězdný Piqué možná změní dres. Kam z Barcelony zamíří?

Hvězdný Piqué možná změní dres. Kam z Barcelony zamíří?
Obránce fotbalové Barcelony Gerard Piqué. | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalový obránce Gerard Piqué spojil většinu své kariéry s Barcelonou, kde letos odstartoval už 15. sezonu. Brzy by ale mohl vyměnit katalánský dres za jiný. Podle spekulací médií totiž v zimě Camp Nou možná opustí. O zkušeného matadora prý má zájem Atlético, jež hodlá akceptovat i jeho vysoký plat.

V Barceloně působí už pěknou řádku let. Do katalánského celku přišel Gerard Piqué v roce 2008 a od té doby hájí barvy jednoho z nejslavnějších španělských celků. 

Z klubu, kde je ikonou, by ale Španěl brzy mohl odejít. V sestavě už pro něj totiž pod taktovkou trenéra Xaviho není moc místa a zkušený matador tráví spoustu zápasů na lavičce. Vedení s ním navíc nedávno jednalo o snížení platu nebo odložení splatnosti, což hráč neakceptoval. 

A protože zástupci mužstva z Camp Nou uvažují ekonomicky, chtěli by se beka zbavit a ulehčit tím klubové pokladně. Asi největším zájemcem je podle listu Mirror madridské Atlético, které je ochotné vyplácet případné nové posile vysokou gáži. 

Související obsah

​Transfer by se navíc mohl propojit i s jednáními o opci pro Antoinea Griezmanna, jenž v Atléticu momentálně hostuje. Co se týče Piquého, přišel by katalánský celek o velkou hvězdu. S týmem vyhrál třikrát Ligu mistrů, vlastní osm mistrovských titulů z LaLigy a nespočet trofejí z domácího poháru či MS klubů a superpoháru. 

Fotbalista Piqué byl v červnu v České republice:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události