Muchová nadělila soupeřce kanára a postupuje. Dál jde i Krejčíková. Nosková končí

Karolína Muchová

Česká tenistka Karolína Muchová otočila osmifinálový zápas proti Viktoriji Golubicové a postoupila na turnaji WTA v Tallinnu do čtvrtfinále. Soupeřce dokonce v jednom setu nadělila kanára a zvítězila 4:6, 6:0 a 6:2. Z postupu se raduje také Barbora Krejčíková, která bez větších problémů porazila Ukrajinku Martu Kosťukovou 7:5 a 6:3. Linda Nosková naopak po velkém boji padla s Beatriz Haddadovou Maiaovou ve dvou setech.

Muchová začala osmifinálový duel výborně. Nejprve vyhrála vlastní podání a poté soupeřku brejkla. Vedení 2:0 se však brzy rozplynulo. Golubicová totiž nastartovala motory a čtyřmi vyhranými gemy zcela otočila průběžný výsledek první sady.

Češka sice následně i díky parádnímu esu snížila, náskok své protivnice už však nedohnala. A při dalším vlastním podání v úvodní sadě kapitulovala. Závěrečná výměna byla pro diváky hodně zajímavá. Muchová se blýskla dvěma voleji, Švýcarka ale zakončila celý set pěkným lobem. A po výhře 6:4 se ujala vedení.

Ve druhé sadě však česká hráčka zkoncentrovala síly a kvalifikantce nadělila kanára. Celý set uzavřela bekhendovým returnem po čáře a po triumfu 6:0 srovnala na 1:1.

Formu si přenesla i do rozhodující sady a postupně si vypracovala náskok 4:0, Golubicová pak sice snížila, víc už toho ale nestihla. Muchová vyhrála 6:2 a postoupila do čtvrtfinále.

Ve stejné fázi turnaje se v Tallinnu představila i Linda Nosková, jež vyzvala nasazenou trojku Beatriz Haddadovou Maiaovou. Úvod se Češce ale vůbec nepovedl a brzy prohrávala už 1:4. Po zisku jediné hry v první sadě padla 1:6. Druhý set byl o poznání vyrovnanější. Nosková odolávala, jak to jen šlo. Nakonec dotáhla set až do stavu 5:5. Následující dvě hry ale nezvládla a prohrála 5:7 a celkově 0:2 na sety.

Společně s Muchovou postoupila v Tallinu do čtvrtfinále také Barbora Krejčíková. Vítězka loňského French Open sice do prvního setu proti Ukrajince Kosťukové nevstoupila vůbec dobře, když prohrávala 0:3. Třemi vyhranými hrami v řadě se jí ale podařilo srovnat a za stavu 5:5 vzala soupeřce čistou hrou servis a následně set úspěšně dopodávala.

Ve druhé sadě už neponechala Krejčíková nic náhodě. Za stavu 1:1 Kosťukovou brejkla a to samé zopakovala i za stavu 5:3, čímž utkání také ukončila. Ve čtvrtfinále se se utká s Beatrice Haddadovou Maiaovou, která ve druhém kole vyřadila Lindu Noskovou.