Další sporty

Legenda ruského sportu prchla ze země před mobilizací. Už se nikdy nevrátí

Legenda ruského sportu prchla ze země před mobilizací. Už se nikdy nevrátí
Anastasia Davydovová | Zdroj: Profimedia

Přesně před týdnem vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin částečnou mobilizaci. Na základě toho prchly ze země už stovky tisíc lidí. Mezi nimi je i pětinásobná olympijská vítězka v synchronizovaném plavání Anastasia Davydovová, která se už neplánuje do země vrátit. Ruský olympijský výbor, v němž dlouho plnila roli generální sekretářky, ale prý o ničem neví.

Jen málo sportovců se může pochlubit takovými úspěchy jako Anastasia Davydovová. Svoji první zlatou olympijskou medaili získala už v roce 2004, kdy uspěla ve dvojicích i družstvech. V té době jí bylo pouhých 20 let. Stejný výsledek zopakovala i o čtyři roky později v Pekingu a zlatou medaili vybojovala také v Londýně. 

I po skončení veleúspěšné kariéry u svého milovaného sportu zůstala, když založila v Moskvě Olympijské centrum synchronizovaného plavání a stala se generální sekretářkou Ruského olympijského výboru. Nyní se ale rozhodla zemi definitivně opustit. "Včera zaměstnanci našeho centra obdrželi e-mailem dopis od Anastasie Semjonovny (Davydovové), ve kterém oznámila svůj odchod z Ruska," informovalo Olympijské centrum synchronizovaného plavání podle agentury TASS.

Související obsah

Ruský olympijský výbor ale o ničem neví. "Žádná formální rezignace generální tajemnice nebyla zaznamenána," stojí v oficiálním prohlášení. Davydovové únik ze země je pravděpodobně reakcí na vyhlášenou mobilizaci, kvůli které prchly z Ruska už statisíce lidí. 

Bývalý náčelník Generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý se vyjadřuje k mobilizaci v Rusku:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události