Hokej

Kustod z KHL má strach z mobilizace. Když nepůjdu do války, zavřou mě, říká

Kustod z KHL má strach z mobilizace. Když nepůjdu do války, zavřou mě, říká
Logo KHL | Zdroj: Profimedia

Ruská mobilizace má vliv na celý svět, včetně toho sportovního. Strach z ní má i kustod čínského týmu Kunlun Red Star, který hraje v KHL. Týkat by se totiž měla i jeho. A pokud se jí nezúčastní, tak podle jeho slov může jít do vězení. Navíc se bojí také o svou rodinu, kterou se snaží z Ruska dostat.

"Ahoj přátelé, jmenuji se Anton a nyní pracuji pro čínský hokejový klub Kunlun Red Star jako kustod. Základnu teď ale máme v Rusku. Bohužel situace se hodně zhoršila. V zemi začala mobilizace. Ti, kteří nechtějí jít do války, jsou posíláni do vězení," začal svůj text na sociálních sítích Anton Tiškin.

"Vláda tvrdila, že do války odvede jen 300 tisíc lidí, ale to je lež. Povolávají všechny, koho můžou. Posílají předvolání dokonce i hráčům KHL. Předvolání dostal i lékař Omsku. Vůbec je to nezajímá. Chtějí jen krev," píše v dojemném vzkazu.

Související obsah

​"Tady v Rusku mám tři malé syny a mám strach. Bojím se, že místo abych poctivě pracoval a vydělával pro ně peníze, budu muset jít do vězení. Do války totiž určitě nepůjdu," je si jistý Tiškin. "Jsem připraven pracovat za jakékoliv peníze a na jakékoliv pozici. Jen potřebuji dostat svou rodinu z Ruska, dokud to jde," doplnil na závěr.

Podívejte se na ruské protesty proti mobilizaci:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události