Slávistky to dokázaly. Doma ubojovaly remízu a zahrají si Ligu mistryň

Slávistky v utkání s Valurem | Zdroj: SK Slavia Praha

Pražská Slavia si zahraje Ligu mistryň. Rozhodla o tom bezbranková remíza v odvetě. Jelikož sešívané první utkání vyhrály 1:0, tak mohly slavit postup do hlavní fáze nejprestižnější klubové soutěže v Evropě.

Slávistky si z Islandu přivezly jednobrankový polštář, výhru 1:0 v hlavním městě vystřelila Tereza Kožárová. Doma to ale nebylo nic jednoduchého. Cyera Hintzenová se po půlhodině dostala po levé straně ke střele, ale Lukášová míč vyrazila. Ta do konce prvního poločasu zlikvidovala i dobrý pokus Ásdís Halldórsdóttirové.

Naopak druhý poločas vypadal lépe pro domácí hráčky. V 56. minutě se hlavou po přímém kopu prosadila opět Kožárová, ale sudí duelu viděla ofsajd slávistické střelkyně. O pár minut později skórovala také Franny Černá, ale v tu chvíli se pískal předcházející faul. Po více než hodině bylo utkání stále bez branek.

Poté začaly být aktivnější Islanďanky, ale jejich zakončení naštěstí pro slávistky bylo velmi špatné a nepřesné. V závěru to svěřenkyně Karla Pitáka odbojovaly a opět si zahrají v prestižní Lize mistryň.