Fotbal

Zasáhla ho mobilizace. Bývalý hráč Evertonu byl povolán do armády

Zasáhla ho mobilizace. Bývalý hráč Evertonu byl povolán do armády
Bývalý záložník Evertonu Dinijar Biljaletdinov | Zdroj: Profimedia.cz

Částečná vojenská mobilizace, kterou oznámil ruský prezident Vladimir Putin, se dotkla i bývalého záložníka Evertonu Dinijara Biljaletdinova. Sedmatřicetiletý Rus už v armádě dříve působil, i proto se do ozbrojených složek teď musí vrátit.

Ruský prezident Vladimir Putin nedávno oznámil částečnou mobilizaci a v důsledku tohoto rozhodnutí musí narukovat i bývalý záložník Evertonu Dinijar Biljaletdinov. Sedmatřicetiletý Rus svého času působil i v reprezentaci a poté, co ukončil v roce 2019 profesionální kariéru, se věnoval různým aktivitám. 

V armádě už dříve sloužil, i proto se ho povolávací příkaz týkal. Myslelo se v něm totiž především na muže, kteří už dříve ve vojenských složkách sloužili a mají speciální výcvik. Biljaletdinovův návrat k armádě potvrdil podle listu Daily Mail fotbalistův otec. 

"Ano. Dinijar byl povolán. V armádě sloužil už před více než 19 lety, když hrál v mládeži. Bylo to dávno. Přišel rozkaz, složil přísahu. Celou službu tehdy strávil ve sportovní sekci. Vojenskou specializaci neznám. Buď stavební prapor, nebo železniční jednotky," přiznal.

Související obsah

​Ruská mobilizace hodně vyděsila tamní obyvatele, kteří byli doposud před hrůzami válečného konfliktu částečně chráněni. Na gruzínské hranici dokonce byly umístěny jednotky, které mají lidem zabránit v útěku po souši. Ruská letadla zase nesmí převážet muže ve věku od 18 do 60 let, aby nemohli utéct prostřednictvím letecké dopravy. 

Ruská invaze na Ukrajinu zasahuje i do hokeje. Slavný Dominik Hašek třeba nechce, aby Rusové hráli zápas NHL v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události