Fotbal

Messiho návrat do Barcy? Bude záležet na platu, zní z katalánského celku

Messiho návrat do Barcy? Bude záležet na platu, zní z katalánského celku
Lionel Messi | Zdroj: Profimedia

Hvězdný fotbalista Lionel Messi by se mohl v létě vrátit do Barcelony, odkud v roce 2021 zamířil do PSG. V Paříži mu totiž příští rok končí smlouva a je hodně pravděpodobné, že znovu změní dres. Vedení katalánského giganta by jeho návrat uvítalo, asi nejvíc ale prý bude záležet na ekonomické stránce přestupu.

Loni se mu pod Eiffelovkou příliš nedařilo, letos to zatím vypadá, že se znovu rozehrává do výborné formy. Přesto se ale čile spekuluje o tom, že hvězdný Lionel Messi PSG příští rok opustí. Vyprší mu totiž dvouletá smlouva, již s francouzským gigantem uzavřel. A údajně ji nehodlá prodloužit. 

O zkušeného útočníka určitě bude velký zájem, jedním z potenciálních nápadníků by mohla být i Barcelona, kde Argentinec strávil nejlepší roky své kariéry. Po vypršení stávajícího kontraktu by navíc mohl přijít zcela zadarmo. 

Případný transfer by ale mohl mít ještě další háček, kterým je Messiho plat. Ekonomický viceprezident klubu Eduard Romeu se totiž nechal slyšet, že by hodně záleželo na ekonomické stránce. 

"Z pohledu finanční stránky by to bylo možné, protože kdyby se vrátil, tak jako volný hráč. Ale je to rozhodnutí, které musí udělat hráč a trenér. Mně tohle nepřísluší," uvedl podle Goal.com v Radio Catalunya. 

Související obsah

Zároveň ale také přiznal, že by záleželo i na platu fotbalové superstar. "Existuje nějaké platové rozpětí, které jsme se snažili toto léto zavést," doplnil. Dal tak najevo, že by se Messi musel vejít do určité částky, aby si ho klub mohl a chtěl dovolit. 

Nedávno překonal Messi Ronalda v počtu nepenaltových branek:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události