Zlín potřetí v řadě prohrál a pod Vlachem se kýve židle. Může za to jeho syn

Rostislav Vlach | Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia'

Bídný vstup hokejového Zlína do nové sezony pokračuje. V Chance lize prohrál už třetí utkání v řadě, když tentokrát nestačil na svém ledě na Prostějov, kterému podlehl 1:2. Zajímavostí je, že oba góly soupeře vstřelil Roman Vlach, který je synem zlínského trenéra Rostislava Vlacha, pod kterým se vinou špatných výsledků začíná kývat židle.

Rostislav Vlach usedl na lavičku Zlína před letošní sezonou. Společně s asistentem Jurajem Juríkem měl jasný cíl v podobě okamžitého návratu do extraligy. Začátek ročníku ale nevychází Beranům podle představ. Po úvodní jasné porážce s Kolínem sice přišly dvě výhry, ale následovaly další tři prohry - se Vsetínem, Sokolem a naposledy doma s Prostějovem.

Skóre otevřel už deváté minutě Roman Vlach. Vilém Burian vystřelil z levého kruhu, Huf v brance domácích puk vyrazil přímo na hokejku Vlacha, který neměl problém jej dorazit do sítě. Osmnáct vteřin před koncem třetiny se ale Zlínu podařilo srovnat zásluhou proměněného trestného střílení v podání Petra Mrázka.

​Ve zbytku základní hrací doby si oba týmy vytvořily několik slibných šancí, kdy například hostující Burian trefil tyč, ale skóre bylo i po šedesáti minutách stále 1:1. Utkání tak dospělo do prodloužení. V něm sice Zlín přežil oslabení kvůli příliš mnoho hráčům na ledě, ale 67 vteřin po návratu Jakuba Illéše z trestné lavice předvedl Prostějov povedenou kombinaci, na jejímž konci byl Roman Vlach, který z úhlu prostřelil Hufa.

Prostějov se tak díky dvěma gólům syna zlínského trenéra raduje ze druhé výhry v sezoně, ale v tabulce zůstává stále na posledním čtrnáctém místě. Zlín je momentálně dvanáctý. Spodek tabulky je ale až nezvykle vyrovnaný. 9.-14. tým mají shodně šest bodů.

Středeční výsledky 6. kola Chance ligy:

HC Dukla Jihlava –⁠ VHK Robe Vsetín 2:1

Branky: 5. Beránek (Miškář), 38. Miškář (Haman) – 26. Sihvonen (Říha, Berger)

Draci Pars Šumperk –⁠ HC Stadion Litoměřice 4:1

Branky: 13. Průžek (Vachutka), 18. Drtil (Bartoš, Průžek), 57. Jelínek (Šuhaj), 59. Žálčík (Průžek, Šuhaj) – 27. P. Svoboda (Holý, Kuťák)

PSG Berani Zlín –⁠ LHK Jestřábi Prostějov 1:2 po prod

Branky: 20. Mrázek (TS) – 9. Vlach (Burian, P. Machač), 64. Vlach (T. Jáchym)

SC Marimex Kolín –⁠ HC Slavia Praha 3:1

Branky: 6. Koukal (Z. Král, Dlouhý), 52. Dlouhý (Aubrecht), 59. Niko (Z. Král) – 12. Matyáš (Růžička)

HC Frýdek Místek –⁠ HC Zubr Přerov 1:0 po prod.

Branky: 63. Dostálek (Lyszczarczyk)

HC Dynamo Pardubice B –⁠ SK Horácká Slavia Třebíč 2:3

Branky: 5. T. Zeman (Pochobradský, Herčík), 40. Matýs (Kaut) – 4. Krliš (Bořuta, Vodný), 16. Bittner (Dočekal, Forman), 49. Bittner (Dočekal, Forman)