Úřadující mistr urval první triumf v sezoně, vyhrála i poslední Plzeň

Třinečtí hokejisté se radují z branky | Zdroj: Profimedia.cz

Úřadující mistr hokejové Tipsport extraligy z Třince zaznamenal první výhru v sezoně, když v rámci 5. kola porazil brněnskou Kometu na jejím ledě 4:2. Poslední Plzeň otočila duel s Karlovými Vary a rovněž naplno bodovala.

Kometě ani Třinci se prozatím nedaří podle očekávání a pod Špilberkem se tak odehrál ostrý souboj o důležité body. Už od 9. minuty v něm měli navrch domácí, kteří zásluhou Martina Zaťoviče otevřeli skóre. Ten po nahrávce Horkého vypálil od modré a rozvlnil síť třinecké svatyně.

Oceláři ale ještě v první třetině vyrovnali, když se z dorážky po střele Marinčina prosadil Marko Daňo. V závěrečném dějství navíc Třinec ještě dvakrát udeřil. V hlavní roli byl opět Daňo, jenž nejprve jednu branku vstřelil a následně na další nahrál. Kometa v samotném závěru sice snížila, víc toho už ale nestihla. Oceláři naopak zpečetili skóre čtvrtou trefou a zapsali první vítězství v sezoně.

Na led poslední Plzně přijely Karlovy Vary a diváci v ochozech viděli slušnou přestřelku. Energie se už v 5. minutě dostala do vedení, indiáni však brzy díky brance Kodýtka srovnali skóre. Karlovarští pak opět úřadovali a po brance Rachůnka si znovu vypracovali těsný náskok. I tentokrát Plzeň vyrovnala, a to po druhé trefě Petra Kodýtka, který tentokrát předvedl parádní sóloakci a pohodlně zavěsil. Zkraje prostřední periody však znovu přiklonil průběžný výsledek na stranu Varů Tomáš Vondráček.

Plzeňští i potřetí vyrovnali a ve třetí třetině byly šance na triumf vyrovnané. Až do té doby, než v dresu indiánů zacílil zcela přesně Blomstrand a nakonec zařídil domácím vítězství 6:3.

​Zápasy mezi Litvínovem s Kladnem a Mladou Boleslaví s Libercem skončily po základní hrací době nerozhodně, a tak muselo rozhodnout prodloužení. Z bodu navíc se nakonec radovaly středočeské celky.

Lídr tabulky z Vítkovic vyrazil na Spartu a už po jedenácti minutách prohrával 0:2. O dvoubrankový náskok Pražanů se postarali Kaše a Safin a Ridera musela dotahovat. V 14. minutě dostal svůj tým na dostřel jediné trefy po šikovné teči Krieger, minutu před koncem ale znovu udeřili sparťané, když se do střelecké listiny zapsal Roman Horák. Poté přidali domácí další branku a vedli už 4:1, jejich náskok umazal ještě ve druhé třetině Bukarts. Sparta ale nakonec zvítězila 5:3.

Motor zažil vynikající start do sezony, v Hradci se mu ale moc nedařilo. Po polovině základní hrací doby totiž na východě Čech prohrával už 0:3. Do jihočeské sítě se postupně trefili Ščerbak, Smoleňák a Jergl a nasměrovali Mountfield k triumfu. Za hosty sice snížil Hanzl, ale Hradečtí nakonec dokráčeli k vítězství 3:1.

Výsledky 5. kola hokejové Tipsport extraligy:

HC Kometa Brno – HC Oceláři Třinec 2:4 (1:1, 0:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 9. Zaťovič (Horký, Holík), 59. Horký (Holík, Ščotka) – 16. Daňo (Marinčin, Nestrašil), 42. Daňo (Hudáček, Zahradníček), 48. Svačina (Daňo), 60. M. Růžička (M. Doudera)

HC VERVA Litvínov – Rytíři Kladno 1:2 pr. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 38. Kudrna (Zdráhal) – 40. Filip (Kubík, Plekanec), 62. Procházka (Klepiš, Slováček)

BK Mladá Boleslav – Bílí Tygři Liberec 2:1 pr. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)