Další sporty

Muay thai zápasník přišel v práci o nohy. Šéf UFC mu věnoval 10 tisíc dolarů

Muay thai zápasník přišel v práci o nohy. Šéf UFC mu věnoval 10 tisíc dolarů
UFC prezident Dana White | Zdroj: Profimedia.cz

Na konci loňského roku utrpěl muay thai bojovník John Esposito těžký pracovní úraz – přišel o obě nohy. Po incidentu dokonce bojoval o život. Svého milovaného sportu se ale nechce vzdát, a tak trénuje z invalidního vozíku. Šéfa UFC Danu Whitea tento příběh dojal a rozhodl se, že 30letému muži věnuje 10 tisíc amerických dolarů (254 tisíc korun).

John Esposito pracoval jako dělník na silnici. Když na kraji dálnice vyplňoval výmoly, vřítilo se do pracovní oblasti auto, zezadu do něj narazilo a přimáčklo jej k přívěsu. Podle Espositova vyjádření došlo k amputaci nohou přímo na místě a bojoval o život. "Dokázali mě ale resuscitovat a přivést k životu," řekl. 

Posledních devět měsíců věnoval tomu, aby se i přes svůj handicap dostal zpátky mezi provazy. "Když jsem ležel v nemocnici, uvědomil jsem si, že mám před sebou dvě cesty. Mohu kvůli tomu brečet, ale k čemu by mi to bylo? Nebo se mohu učit a přizpůsobovat," řekl pro NJ Advance Media

https://www.instagram.com/reel/Chk5OTTJ2PT/?utm_source=ig_web_copy_link

Aby mohl svého cíle dosáhnout, dočkal se také finanční pomoci. Liam Tarrant založil skrze nadaci GoFundMe charitativní projekt The Muay Thai Project, díky kterému se podařilo vybrat už skoro 30 tisíc dolarů. A na tom má nemalý podíl také šéf UFC Dana White, jenž přispěl částkou 10 tisíc dolarů. K tomu se rozhodl poté, co si poslechl podcast Ceremonial Weigh-In. V něm byl hostem právě Tarrant a mluvil o Espositově příběhu. 

Související obsah

​Martínek: Bez vedlejšáku bych v MMA jedl rohlíky s máslem. Vémola je šoumen:

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události