MMA

UFC večer je uzavřen pro veřejnost. Může za to Zuckerberg? Hloupost, ozývá se White

UFC večer je uzavřen pro veřejnost. Může za to Zuckerberg? Hloupost, ozývá se White
Mark Zuckerberg | Zdroj: Profimedia

První říjnovou sobotu se v Apexu uskuteční galavečer UFC Vegas 61. Akce by měla být ale uzavřena pro veřejnost. Neměli by tam být přítomni fanoušci ani novináři. Proč tomu tak je, není jasné. Jednou z teorií je, že všechny vstupenky na akci vykoupil miliardář Mark Zuckerberg a udělá si na ní soukromý večírek. To ale šéf UFC Dana White označil za nesmysl.

Hlavním tahákem večera bude souboj slámových vah mezi Mackenzie Dernovou a Xiaonan Yanovou. Jen několik dní před akcí ale organizátoři oznámili, že souboje se uskuteční za zavřenými dveřmi, čímž dají zavzpomínat na covidové časy, kdy to bylo standardem. Pandemie za tím ale tentokrát není. 

Když se novináři ptali Dany Whitea, proč se nemohou akce zúčastnit, reagoval svým typickým způsobem. "Chlapci, usoudili jsme, že poslední dobou jste příliš zaneprázdnění, tak vám uděláme volný večer. Potřebujeme vám dát pauzu. Nemáte zač. Zůstaňte doma, objednejte si pizzu a sledujte souboje. Užijte si čas sami pro sebe.

Související obsah

​​Jaký je ale oficiální důvod tohoto rozhodnutí, není jasné. O něco jasněji bylo ve středu odpoledne, kdy jedna z hlavních hrdinek večera Mackenzie Dernová odkryla karty. "Vím, že Mark Zuckerberg vykoupil lístky celou akci. Vím, že tam bude, ale nevím, jestli sám, s manželkou nebo si s sebou vezme několik kamarádů a udělá si zde soukromý večírek," řekla pro ESPN.  

Neuplynulo ani několik hodin a na tato slova na sociálních sítích reagoval sám šéf UFC Dana White. "Marc Zuckerberg nevykoupil UFC Apex. To je totální blbost," napsal rezolutně.

Další z teorií je, že UFC chce prezentovat souboje svých bojovníků v metavesmíru, o čemž White nedávno mluvil v podcastu Full Send Podcast. Jedná se o nový digitální svět a mělo by se jednat o zásadní upgrade internetu. Novou verzi by člověk neměl prohlížet pomocí myši, klávesnice a oken, ale procházet pomocí svého avataru. O toto se snaží i společnost Facebook, kterou vlastní právě Zuckerberg, a tak nějaké spojení těchto dvou mužů na galavečeru UFC, jenž se uskuteční tuto sobotu, nelze vůbec vyloučit. 

"Chtěli bychom bojovat v metavesmíru. Chvíli jsme na tom pracovali. Bude to živý, skutečný boj, který se odehraje uvnitř metavesmíru. Užijete si to jako děti, nasadíte si brýle a budete přímo v centru dění. Stále na tom pracujeme, ale ano, bude to brzy. Bude to skutečný boj," řekl White nedávno. 

Vždycky jsem se rád předváděl, říká šampion UFC Procházka v pořadu 1:1:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události