Hokej

Český hokej má nástupce za Nedvěda. Jeho místo obsadí 2 bývalí reprezentanti

Český hokejový svaz našel náhradu na pozici generálního manažera národního týmu. Do funkce byli jmenováni dva bývalí úspěšní reprezentanti Marek Židlický a Martin Havlát, kteří budou ve funkci působit do konce sezony 2023/2024. Vedení svazu o tom informovalo prostřednictvím tiskové zprávy.

K rozhodnutí, že se Marek Židlický a Martin Havlát stanou novými generálními manažery hokejové reprezentace, došlo během čtvrtečního zasedání výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje. "Pro jejich jmenování hovořil fakt, že mají u současných hokejistů velký respekt, výborně znají manažery týmů z NHL, mají přehled o výkonnosti hráč, a navíc spolu výtečně vycházejí. Prvně jmenovaný současně zůstává asistentem trenéra výběru do 20 let," stojí v tiskové zprávě. 

Související obsah

​Židlický s Havlátem budou sledovat hráče v zahraničí a dávat doporučení hlavnímu trenérovi reprezentace, s nímž budou úzce spolupracovat. Ten bude mít při složení reprezentace hlavní slovo, současně však ponese i hlavní odpovědnost za výkony a výsledky týmu. Tím se podle slov prezidenta Aloise Hadamczika svaz vrací k bývalému a osvědčenému modelu.

Petr Nedvěd nečekaně skončil v české reprezentaci minulý týden:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události