Hokej

Bude mít Česko dvojku draftu? Brněnský supertalent je v žebříčku vysoko

Bude mít Česko dvojku draftu? Brněnský supertalent je v žebříčku vysoko
Český talent Eduard Šalé | Zdroj: Profimedia.cz

V Kanadě vyšel první předsezonní žebříček do následujícího draftu, velmi vysoko se překvapivě nachází český talent Eduard Šalé, který nově figuruje na druhém místě. Vše se bude během sezony měnit, ale pro brněnského útočníka je to velmi zajímavá zpráva.

Craig Button patří mezi novináře, který se věnuje především draftu NHL. Ještě před začátkem sezony v kanadské juniorce i v NHL sestavil žebříček, kterému vévodí naprosto jasná jednička následujícího výběru nováčků – generační talent Connor Bedard.

Na druhém místě figuruje talentovaný Eduard Šalé. Hned za ním je Rus Mičkov či elitní centr Adam Fantilli. "Eduard má všechno, co hráči umožňuje významně ovlivnit hru," píše Button ve svém textu. "Je rychlý, pohotový a mrštný. Má vyspělý mozek a je o dva až tři kroky napřed. Je tak dobrý v tom, že si umí vybojovat prostor a ví, jak ho využít. Navíc donutí soupeře myslet si, že ho mají pod kontrolou," dodal Button.

Související obsah

Šalé do letošního roku naskočil v sestavě extraligové Komety Brno, v úvodních pěti duelech nasbíral tři body a jednou proměnil nájezd. Navíc naprosto dominuje při hře pět proti pěti. Na začátku sezony zářil v dresu české osmnáctky, v osmi zápasech má šest branek a tři asistence.

"Je stejně dobrý střelec jako nahrávač," zakončuje Button. O post jedničky si to měl rozdat s Bedardem Rus Mičkov, ale ten byl na začátku sezony zraněný, a navíc jej limituje, že má smlouvu v KHL až do roku 2026. Problémem by mohla být i válka na Ukrajině.

Jedničkou posledního draftu se stal Juraj Slafkovský:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události