Vítkovice vedou extraligu, Lakatoš první místo vystřelil hattrickem

Radost Dominika Lakatoše | Zdroj: Profimedia.cz

Vítkovice na začátku letošní ročníku válí a po čtvrteční předehrávce jsou na prvním místě extraligové tabulky. Velký podíl na tom měl útočník Dominik Lakatoš, který se při výhře 4:0 nad Mladou Boleslaví podílel hattrickem. Třinec o gól vyhrál na Kladně, Liberec šel pošesté v řadě prodloužení, ale nyní s Plzní padl.

První dvě třetiny se hrálo ve Vítkovicích šlágr kola bez branek. Ticho nakonec zlomil Marek Kalus, který šikovně tečoval svižné nahození obránce Gewieseho. Dlouho to vypadalo, že souboj o první místo skončí jednogólovým rozdílem, ale opak byl pravdou.

Hodně tristně ale hosté nechali projet Dominika Lakatoše až před branku, kde se střelec domácích prosadil nádherně nad lapačku brankáře Novotného. Někdejší střelec Liberce ale pak v oslabení přidal do prázdné branky další dva góly a hattrickem zajistil alespoň do pátku Vítkovicím vedení v Tipsport extralize.

Kladenští Rytíři nad tápajícím Třincem vedli od 17. minuty 1:0, a to po brance Jakuba Klepiše. Oceláři ale zvládli otočit utkání a hlavní postavou byl útočník Daniel Voženílek. Nejdříve srovnal po krásné bekhendové kličce, následně připravil rozhodující gól pro Arona Chmielewského.

​Pošesté v řadě šel do prodloužení zápas severočeského Liberce. Plzeň sice v Home Credit Areně vedla o dvě branky, ale branky Bulíře a Flynna poslali duel do nastaveného času. Tam hned v první minutě rozhodl o výhře druhým gólem v duelu obránce Petr Zámorský, který si brankáře Kváču vychutnal bekhendovou kličkou mezi betony.

Čtvrteční výsledky 6. kola:

HC Vítkovice Ridera – BK Mladá Boleslav 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky: 44. Kalus (Gewiese, Mikuš), 57. Lakatoš, 58. Lakatoš (Mikuš, Dej), 60. Lakatoš (Dej)

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 17. Klepiš (Filip) – 34. Voženílek (Růžička, Marcinko), 50. Chmielewski (Voženílek)

Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 2:3pp. (0:1, 0:1, 2:0 - 0:1)
Branky: 45. Bulíř, 54. Flynn (Vlach, A. Najman) – 12. Zámorský (Rekonen, Kodýtek), 25. Mertl (Zámorský, Budík), 61. Zámorský (Schleiss)