Tenis

Federer vtipkuje o konci kariéry: Prohrál jsem vše a přišel jsem o práci

Federer vtipkuje o konci kariéry: Prohrál jsem vše a přišel jsem o práci
Roger Federer | Zdroj: Profimedia

Roger Federer před týdnem odehrál svůj poslední zápas na profesionální úrovni. Po boku Rafaela Nadala ale prohrál v rámci Laver Cupu s Jackem Sockem a Francesem Tiafoem. Švýcarský elegán se tak s tenisem rozloučil porážkou ve čtyřhře, dvouhře a také prohrou výběru Evropy s týmem světa. Nyní si z toho udělal srandu na svém instagramovém účtu.

"Všichni si přejeme pohádkový konec. Ten můj vypadal nějak takhle: prohrál jsem poslední dvouhru, prohrál jsem poslední čtyřhru, prohrál jsem týmovou soutěž, ztratil jsem během týdne hlas a přišel jsem o práci," píše Federer s nadsázkou v úvodu svého příspěvku.

Společně s Nadalem prohráli v Laver Cupu se Sockem a Tiafoem 6:4, 6:7 a 9:11. Celkově tým Evropy padl se světovým výběrem 8:13. Poslední singl odehrál 7. července loňského roku na Wimbledonu. Ve čtvrtfinále nestačil na Poláka Huberta Hurkacze 3:6, 6:7 a 0:6.

"Ale i tak nemohl být můj odchod do důchodu lepší. A jsem moc rád za to, jak vše proběhlo. Tak to s tím dokonalým koncem nepřehánějte. Vždycky ten váš bude svým způsobem úžasný," doplnil vítěz 20 grandslamových turnajů.

Pod jeho příspěvkem se ihned vyrojila řada komentářů od světových hvězd. "Přišli jsme o našeho oblíbeného hráče. Takže… Jsme si kvit," smála se v komentáři bývalá lyžařka Lindsey Vonnová, kterou s Federerem pojí dlouholeté přátelství.

Související obsah

​"To je přesně ten důvod, proč Rogera milujeme," okomentovala fotky tenistka Eugenie Bouchardová. "Přišel jsem o rozum, když jsi trefil tu díru v síti," zavzpomínal Stefanos Tsitsipas na úder, který Federer ve svém posledním zápase předvedl.

O Rogeru Federerovi se rozpovídal také Jan Kodeš:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události