Další sporty

Hvězda NBA má třetí občanství. Může si zahrát za další dream team

Hvězda NBA má třetí občanství. Může si zahrát za další dream team
Basketbalista Joel Embiid | Zdroj: profimedia.cz

Basketbalista Joel Embiid má další občanství. 28letý rodák z Kamerunu získal po francouzském pasu i pas USA. Hvězda NBA se tak může rozhodnout, který národní tým bude reprezentovat.

Embiid nikdy nenastoupil za žádný národním tým, může si tak jako držitel francouzského a amerického občanství vybrat, za kterou reprezentaci si nakonec zahraje. 

"Jsem tu už dlouho. Můj syn je navíc Američan. Měl jsem pocit, že tady žiju. A být Američanem je požehnání. Tak jsem si řekl, proč ne?" prozradil Joel Embiid pro agenturu AP.

Kamerunský pivot získal letos v létě po dlouhých jednáních francouzský pas a otevřel si cestu, aby se objevil ve výběru Francie pro nadcházející olympiádu v Paříži. Sám basketbalista Philadelphie 76ers tehdy se svou žádostí uspěl i díky tomu, že jeho rodina ve Francii trvale žije. 

Související obsah

​Nyní je Embiid i občanem USA, a tak má šanci zahrát si i za hvězdný výběr Spojených států. Vše bude pravděpodobně záležet na jeho rozhodnutí i na tom, zdali se dostane do nominace zmíněných reprezentačních týmů. Podle regulí Mezinárodní basketbalové federace (FIBA) je samozřejmě nutné hrát pouze za jeden z národních týmů, Embiidovo rozhodnutí tak musí být definitivní. 

Joel Embiid debutoval v NBA v roce 2014 a stal se obávaným podkošovým střelcem. V uplynulé sezoně se pak s průměrem 30,6 bodu na zápas stal také nejlepším střelcem základní části NBA.

Hvězdný Embiid dokáže střílet tyto fantastické koše:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události