Další sporty

Jezdec Deusser se opět představí v O2 areně. Zatím nikdy nechyběl

Jezdec Deusser se opět představí v O2 areně. Zatím nikdy nechyběl
Daniel Deusser | Zdroj: CET / Josef Malinovský

Fenomenální německý reprezentant Daniel Deusser se opět představí na Super Grand Prix, která se už počtvrté v rámci Global Champions Prague Playoffs pojede v O2 areně. Letos dokonce vyhrál už dvě Velké ceny Longines Global Champions Tour (LGCT).

Není příliš závodníků, kteří zatím nechyběli na Super Grand Prix. Ta letos bude opět vrcholem prestižního seriálu LGCT. V minulých letech se vždy účastnil Ben Maher, který ale zatím kvalifikovaný není. A poslední šanci bude mít v druhé polovině října v Rijádu.

Jediným stoprocentním účastníkem tak je Daniel Deusser. Ten se letos kvalifikoval vítězstvím v Cannes, a před pár dny navíc triumfoval v New Yorku. V průběžném pořadí jednotlivců je před posledním kolem na osmém místě a už nemá šanci stát se šampionem. Přesto bude chtít na Super Grand Prix uspět.

"První věc, na kterou si vzpomenu, je to, jak na mě galashow GC Prague Playoffs udělala dojem. Obzvláště Super Grand Prix. Byla tam spousta lidí, skvěle připravená aréna i organizace celé akce. Každý rok se na tuto událost od té doby těšíme," zavzpomínal Deusser. Ten ale zatím neví, jaký kůň bude jeho stájovou jedničkou. "Řekl bych, že Scuderia 1918 Tobago Z. Velmi dobře skákal před třemi lety v Super Grand Prix. Minulý rok jsem ho nemohl přivézt, ale doufám, že letos bude na Super Grand Prix připraven," přeje si německý reprezentant.

Související obsah

​Deusser jezdí za tým Saint Tropez Pirates, ale jaké má na Prague Playoffs šance? "Určitě máme silný tým. Během sezony jsme měli trochu potíže, ale jinak jsme zdatným týmem. Pokud budeme v dobré formě, tak máme určitě šanci se umístit na prvních třech místech při Prague Playoffs," myslí si Deusser.

Celková finanční dotace pražské akce je 8 250 000 eur (202 milionů korun) pro soutěže CSI5*. Dalších 60 tisíc eur (1,4 milionu korun) bude rozděleno na výhrách v soutěžích úrovně CSI2*. Pro samotnou Super Grand Prix je přidělena částka 1 250 000 eur (30,6 milionu korun). V nedělním finále Super Cupu GCL se šest nejlepších celků utká o 4 510 000 eur (110 milionů korun). Prague Playoffs se uskuteční od 17. do 20. listopadu.

Na Super GP bude startovat i opora Prague Lions Pieter Devos:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události