Fotbal

Francouzská média tepou do Messiho. Prý znečišťuje životní prostředí

Francouzská média tepou do Messiho. Prý znečišťuje životní prostředí
Fotbalista Lionel Messi | Zdroj: profimedia.cz

Výlety Lionela Messiho zrovna nešetří životní prostředí. Podle francouzského deníku L'Équipe totiž Argentincovo soukromé letadlo spotřebovalo během léta tolik uhlíkových emisí, kolik by průměrný francouzský občan spotřeboval za 150 let.

Právě L'Équipe přišel i se seznamem uskutečněných letů Lionela Messiho. Od 1. června do 31. srpna podnikl hvězdný fotbalista Paris Saint-Germain celkem 52 letů. 

35letý Argentinec v létě často využíval svůj soukromý tryskáč k cestám do své domoviny. V seznamu jeho letů pak nechybí ani cesty do Miami, New Yorku či krátké lety na trase Paříž – Barcelona, tedy do katalánského města, kde strávil většinu své fotbalové kariéry. 

Celkově tak měl Lionel Messi za tří měsíce vypustit do ovzduší 1 502 tun oxidu uhličitého, což by podle zveřejněných statistik spotřeboval průměrný francouzský občan za neuvěřitelných 150 let. 

Související obsah

Lionel Messi působí v pařížském velkoklubu druhou sezonu. Do letošního ročníku navíc vstoupil v o poznání lepší formě a za osm ligových zápasů stihl dát čtyři góly a na sedm branek přihrát. Trefil se také v Lize mistrů proti Maccabi Haifa, čímž překonal dva rekordy této milionářské soutěže. Stal se totiž prvním hráčem, který v této soutěži skóroval proti 39 různým týmům a zároveň se mu podařilo vstřelit gól v 18 po sobě jdoucích sezonách.

​Lionel Messi se letos nedostal mezi 30 nominovaných hráčů na Zlatý míč:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události