Motorsport

Stane se Hamilton rekordmanem? Verstappen by mohl přijít o loňský titul

Stane se Hamilton rekordmanem? Verstappen by mohl přijít o loňský titul
Max Verstappen s trofejí pro vítěze Velké ceny Saúdské Arábie | Zdroj: Profimedia

V neděli může Verstappen teoreticky získat druhý titul světového šampiona, ale nyní má být v ohrožení jeho první. Začalo se totiž mluvit o tom, že stáje Red Bull a Aston Martin překročily v minulém roce platový strop, což by mohlo vést k odečtení bodů a možná ztrátě titulu z minulého roku.

V Singapuru může Verstappen získat druhý titul mistra světa, pokud získá o 22 bodů více než Leclerc. Další podmínkou je umístění jeho týmového kolegy Péreze mimo první trojku. Nyní se ale rakouská stáj může obávat ještě něčeho úplně jiného. 

V minulém roce byl zaveden jakýsi platový strop, který musí stáje během celé sezony dodržovat. A právě Red Bull měl limit 145 milionů dolarů (více než 3,5 miliardy korun) překročit. V případě dokázání této skutečnosti by mohl být Verstappen z minulého ročníku dokonce vyřazen.

Tím pádem by získal Hamilton osmý titul mistra světa a stal by se absolutním historickým rekordmanem. "FIA v současné době dokončuje hodnocení finančních údajů za rok 2021, které předložily všechny týmy formule 1. Případná údajná porušení finančních předpisů budou řešena v souladu s formálním postupem stanoveným v předpisech," deklarovala organizace FIA.

Související obsah

Výsledek by měl být znám příští středu, tedy pár dní poté, co by se mohl Nizozemec teoreticky radovat z druhého titulu v kariéře. Ke všemu se vyjádřil také šéf stáje Red Bull, kterého nařčení naprosto šokovala. 

"Komentáře, které zazněly od dvou konkurenčních týmů, nás trochu zaskočily," řekl Christian Horner. "Je to naprosto pobuřující, a to vzhledem k týmu, fanouškům i F1. A zajímalo by mě, odkud jejich zdroj informací pochází," zakončil šéf stáje, která si letos dojde nejspíše pro pohár konstruktérů.

Takto fanoušci slavili loňský titul Maxe Verstappena:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události