Vedoucí Union Berlín padl s oslabeným Frankfurtem, bez bodu je také Dortmund

Union Berlín prohrál s Frankfurtem 0:2 | Zdroj: profimedia.cz

Vedoucí celek Bundesligy z Berlína padl ve Frankfurtu, ale stále vévodí německé nejvyšší soutěži. Kolín otočil zápas proti Borussii Dortmund, která se na zápas s Bayernem nenamotivovala nejlepším výsledkem. Gólové žne kola nabídlo utkání Brém s Mönchengladbach, které přineslo celkem šest gólů.

Dortmund na půdě Kolína byl v prvním poločase aktivnější. První velkou šanci měl Malen, který šel sám na brankáře, ale zblízka mířil trestuhodně nad branku. O pár minut později se ale žluto-černí již radovali. Brandt dostal přihrávku do vápna a před brankářem Schwäbem nártem poslal BVB do vedení. Navýšit mohl Adeyemi, ale tentokrát domácí brankář vyrazil.

Ten si následně poradil s další šancí Malena a Kolín ve druhém poločase trestal. Nejdříve skóroval Kainz a o tři minuty se prosadil také Tigges, který do Kolína přišel právě z Dortmundu. Třetí trefu přidal v 71. minutě Ljubičič a s domácím celkem to vypadalo dobře. Dortmund ale snížil po vlastní brance Schmitze.

Vedoucí Union Berlín zajížděl na horkou půdu Frankfurtu, kde ale už od 12. minuty prohrával po brance Götzeho. Na konci poločasu se po individuální akci prosadil Lindström a tým z hlavního města padl. Na prvním místě ale po zaváhání Dortmundu přesto zůstal.

Dvě branky vstřelili Timo Werner a Christopher Nkunku při výhře Lipska 4:0. Freiburg si poradil s Mohučí a je na druhém místě bundesligové tabulky. Wolfsburg porazil Stuttgart gólem v nastavení druhého poločasu. Vysokou výhru slavily i Brémy, které Borussii Mönchengladbach zaskočily bleskovou nadílkou. Ve třinácté minutě vedly už 3:0 a ve 37. minutě po nešťastném vlastňáku vedly dokonce 4:0. Ve druhé půli sice za hosty vstřelil čestný gól Thuram ale poslední slovo měli domácí, když na konečných 5:1 upravil Weiser.

8. kolo Bundesligy:

Eintracht Frankfurt – 1. FC Union Berlín 2:0 (2:0)
Branky: 12. Götze, 42. Lindström

SC Freiburg – 1. FSV Mohuč 05 2:1 (2:0)
Branky: 3. Gregoritsch, 37. Kyereh – 52. Martín

1. FC Kolín nad Rýnem – Borussia Dortmund 3:2 (0:1)
Branky: 53. Kainz, 56. Tigges, 71. Ljubičić – 31. Brandt, 78. Schmitz (vla.)

RB Lipsko – VfL Bochum 4:0 (2:0)
Branky: 15. Werner, 23. Nkunku (pen.), 53. Werner, 85. Nkunku

VfL Wolfsburg – VfB Stuttgart 3:2 (2:2)
Branky: 23. Marmoush, 38. Arnold, 90+1. Svanberg – 22. Guirassy, 45+1. Mavropanos

Werder Brémy – Borussia Mönchengladbach 5:1 (4:0)