Bayern deklasoval Leverkusen čtyřmi góly. Patrik Schick se neprosadil

Šlágr německé Bundesligy skončil debaklem. Bayer Leverkusen s Patrikem Schickem v základní sestavě dostal od Bayernu Mnichov čtyři góly a prohrál 0:4. Další český reprezentant Adam Hložek strávil na hřišti 15 minut.

Domácí vstoupili do zápasu jako uragán. Už ve třetí minutě se prosadil Leroy Sané, jehož tečovaná střela skončila v síti. To ale nebylo ze strany Bayernu zdaleka všechno. Další gól padl po chybě brankáře Hrádeckého, který nedokázal zkrotit střelu Musialy. Mnichovský celek tak vedl už 2:0.

Hrozivý poločas v podání Leverkusenu pak završil třetí gól. Tentokrát byl v akci Sadio Mané, který si zpracoval míč na hranici vápna a přesně mířenou střelou nedal finskému gólmanovi ve službách Bayeru šanci.

​Leverkusen v základní sestavě s Patrikem Schickem se nezlepšil ani ve druhém poločase. Naopak inkasoval počtvrté, když svůj nepovedený výkon korunoval minelou opět gólman Hrádecký. Brankář Bayeru podklouzl a daroval gól Thomasi Müllerovi.

V utkání se objevil také Adam Hložek, který jako střídající hráč přišel do akce v 75. minutě. V tu chvíli už naopak nebyl na hřišti Patrik Schick, jenž se proti obráncům Bayernu neprosadil a trávník opouštěl už v 61. minutě.

Mnichovský celek se po jasné výhře posunul na druhé místo v tabulce, naopak Leverkusen klesl až na 16. příčku.

Bayern Mnichov – Bayer Leverkusen 4:0
Branky: 3. Sané (Musiala), 17. Musiala (T. Müller), 39. Mané (Musiala), 84. T. Müller